Kopytka szpinakowe
- Ziemniaki późne - 6 dużych sztuk (1200 g)
- Mąka orkiszowa (200 g)
- Jajko (3 szt.)
- Szpinak mrożony (200 g)
Przepis na kopytka szpinakowe krok po kroku
Szpinak rozmroź na sicie.
Ziemniaki obierz ze skórki i umieść w garnku.
Wlej wodę i zagotuj.
Wsyp łyżkę soli o gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut.
Odcedź ziemniaki i wystudź.
Umieść ziemniaki w malakserze.
Dodaj jajka, szpinak oraz mąkę i sól.
Dodaj jajka, szpinak oraz mąkę i sól.
Rozdrobnij do powstania gładkiego ciasta.
Uformuj rulony z ciasta ziemniaczanego.
Podziel na porcje.
W garnku zagotuj wodę, wsyp łyżkę soli i wymieszaj.
Partiami umieszczaj kopytka w wodzie.
Gotuj przez 4-5 minut, aż wypłyną na wierzch.
Kopytka odcedź i podawaj na dużym talerzu.
-
Kopytka
-
Kopytka z serem
-
Kopytka leniwe
-
Kopytka ziemniaczane
-
Kopytka ze szpinakiem
-
Kopytka z Thermomixu
-
Kopytka z twarogiem
-
Kopytka z dyni
-
Kopytka na słodko
-
Kopytka z sosem pieczarkowym
-
Kopytka z batatów
-
Kopytka bezglutenowe
-
Kopytka z mąką ziemniaczaną
-
Pierogi leniwe Thermomix
-
Kopytka z gulaszem
-
Kopytka z sosem grzybowym
-
Kopytka buraczane
-
Kopytka z kaszy jaglanej
-
Kopytka
Więcej informacji na temat kopytek szpinakowych
Kopytka szpinakowe to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Kopytka mają piękny zielony kolor i doskonale sprawdzą się podane samodzielnie lub jako dodatek do obiadu. Pyszne zielone kopytka sprawdzą się na obiad dla dzieci. Sprawdzony przepis na kopytka szpinakowe jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia kopytek potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ziemniaki, mąka orkiszowa, jajka, szpinak mrożony, sól.
Jak zrobić kopytka szpinakowe? Szpinak rozmroź na sicie. Ziemniaki obierz ze skórki i umieść w garnku. Wlej wodę i zagotuj. Wsyp łyżkę soli o gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut. Odcedź ziemniaki i wystudź. Umieść ziemniaki w malakserze. Dodaj jajka, szpinak oraz mąkę i sól. Rozdrobnij do powstania gładkiego ciasta. Uformuj rulony z ciasta ziemniaczanego. Podziel na porcje. W garnku zagotuj wodę, wsyp łyżkę soli i wymieszaj. Partiami umieszczaj kopytka w wodzie. Gotuj przez 4-5 minut, aż wypłyną na wierzch. Kopytka odcedź i podawaj na dużym talerzu.
Mąka orkiszowa to produkowana z orkiszu pełnoziarnista mąka. Orkisz jest pradawną odmianą pszenicy. Mąki pełnoziarniste są bardzo dobrym źródłem błonnika pokarmowego, który wspomaga pracę naszych jelit i zapobiega zaparciom. Błonnik ma także dobroczynny wpływ na regulowanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Mąki pełnoziarniste są bardzo dobrym źródłem witamin z grupy B oraz cynku i żelaza. Szpinak jest niskokalorycznym warzywem zawierającym duże ilości nierozpuszczalnej frakcji błonnika, który pomaga regulować perystaltykę naszych jelit, jak również zapobiega zaparciom. Pomaga także w obniżeniu stężenia cholesterolu we krwi. Szpinak jest także skarbnicą przeciwutleniaczy oraz witaminy C.
Podsumowując domowe kopytka szpinakowe są idealne jako dodatek do obiadu. Smaczne kopytka podać można z odrobiną masła i świeżego koperku. Najlepsze kopytka podgrzać można, odsmażając je na patelni z odrobiną masła. Kopytka są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.
Alergeny w kopytkach szpinakowych
Lista alergenów dla kopytek szpinakowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kopytek szpinakowych
Kopytka szpinakowe to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Kopytka nie zawierają dużej ilości kalorii i podawać je można dzieciom oraz osobom z problemami trawiennymi.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.