Konfitura malinowa
- Maliny (1000 g)
- Cukier (200 g)
Przepis na konfiturę malinową krok po kroku
Do garnka z grubym dnem wlej 200 ml wody. Doprowadź do wrzenia i dodaj cukier. Dokładnie mieszaj, aż cukier się rozpuści.
Maliny opłucz na sitku i dodaj do gotującej się wody. Zmniejsz ogień pod garnkiem.
Delikatnie wymieszaj.
Gotuj około 30-40 minut. W międzyczasie nie mieszaj zawartości, tylko delikatnie potrząsaj garnkiem.
Gotową konfiturę rozlej do czystych, suchych słoiczków.
Słoiki zapasteryzuj i przechowuj w ciemnym miejscu.
-
Konfitury z cebuli
-
Konfitura z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Konfitura z czerwonej cebuli
-
Konfitura z pigwy
-
Konfitura z płatków róży
-
Konfitura z truskawek
-
Konfitura z żurawiny
-
Konfitura z czarnej porzeczki
-
Konfitura z róży
-
Konfitura z pomarańczy
-
Konfitura z czerwonej porzeczki
-
Herbata po rosyjsku
-
Konfitura różana
-
Konfitura z borówki amerykańskiej
-
Konfitura wiśniowa bez cukru
-
Konfitura z agrestu
-
Konfitura ze śliwek
-
Konfitura
Więcej informacji na temat konfitury malinowej
Czy może być coś lepszego niż domowa konfitura malinowa? Pyszna, różowa konfitura to świetny pomysł na dodatek do słodkich wypieków, kanapek, deserów czy do herbaty.
Przepis na konfiturę malinową jest bardzo prosty w przygotowaniu. Potrzebne będą tylko maliny, woda i cukier. Najlepiej przygotować ją ze świeżych malin, ale również takie mrożone dobrze się tu sprawdzą. Świeże owoce opłucz pod bieżącą wodą, usuń ewentualne łodyżki i listki. Do garnka z grubym dnem wlej 200 ml wody. Doprowadź do wrzenia i dodaj cukier. Dokładnie mieszaj, aż cukier się rozpuści. Owoce dodaj do syropu cukrowego i zmniejsz moc palnika. Delikatnie wymieszaj. Gotuj około 30-40 minut. W międzyczasie nie mieszaj zawartości, tylko delikatnie potrząsaj garnkiem. Gotową konfiturę rozlej do słoików, wcześniej wyparzonych i wysuszonych. Słoiki zapasteryzuj i przechowuj w ciemnym miejscu. Mam nadzieję, że wiesz już jak zrobić konfiturę malinową. Ta najlepsza w smaku konfitura to super pomysł na zapasy na zimę. Dzięki temu będziesz mieć stały dostęp do smacznych, letnich owoców.
Maliny są słodko-kwaśne w smaku, dlatego warto pilnować, ile cukru dodaje się podczas jej przygotowania. Na 1 kg owoców najlepiej użyć około szklanki cukru, czyli 200 g. Jeśli używasz większej ilości owoców to proporcjonalnie zwiększ ilość słodzidła.
Maliny to jedne z bardziej popularnych owoców jagodowych w Polsce. Chyba nie ma babcinego ogródka bez zasadzonych krzaczków malin. Nic dziwnego, w końcu nie ma lepszego lekarstwa na przeziębienia niż sok z malin dodany do gorącej herbaty.
Maliny są jednym z najstarszych owoców na świecie. Od tysiącleci wykorzystywane są jako źródło wartości odżywczych, a także w celach leczniczych. W malinach znaleźć można witaminy C, E, z grupy B, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor. Na uwagę zasługują również fitaminy, czyli związki roślinne o właściwości podobnych do witamin. Człowiek nie syntetyzuje ich samodzielnie, dlatego koniecznie powinny być dostarczane z roślinami, np. owocami malin.
Maliny zawierają w sobie dużo błonnika, około 7 g w 100 g owoców, przy tym są niskokaloryczne. Szklanka malin ważąca około 120 g dostarczy 52 kilokalorię.
Alergeny w konfiturze malinowej
Lista alergenów dla konfitury malinowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na konfiturę malinową
Wartości odżywcze konfitury malinowej
Maliny zawierają w sobie dużo błonnika, około 7 g w 100 g owoców, przy tym są niskokaloryczne. Szklanka malin ważąca około 120 g dostarczy 52 kilokalorię.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.