Kandyzowana skórka pomarańczowa
- Pomarańcza - 2 sztuki (240 g)
- Cukier (200 g)
Przepis na kandyzowaną skórkę pomarańczowej krok po kroku
Pomarańcze dokładnie wyszoruj lub sparz wrzątkiem.
Pomarańcze obierz tnąc skórkę na ćwiartki. Z miąższu wyciśnij sok.
Do soku dodaj wodę tak by uzyskać szklankę płynu.
Ze skórki odetnij białą część i pomarańczową część pokrój na paseczki.
Do garnka wlej wodę, dodaj pociętą skórkę i gotuj przez 10 minut.
Następnie dodaj sok z wodą i szklankę cukru.
Gotuj na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu.
Gotuj, aż woda wyparuje i syrop lekko zgęstnieje przez około godzinę.
Na blacie kuchennym rozłóż papier do pieczenia i ustaw na nim kratki.
Na kratce ułóż skórkę pomarańczową i zostaw na całą noc do wyschnięcia.
Następnego dnia pokrój skórkę w kostkę, przełóż do słoika i przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat kandyzowanej skórki pomarańczowej
Kandyzowana skórka pomarańczowa zrobiona w domu to idealny przepis dla każdego. Tak przygotowana skórka w domu na pewno wzbogaci smak ciast i deserów.
Ten prosty przepis na kandyzowaną skórkę pomarańczową wykonasz w kilka chwil. Pomarańcze dokładnie wyszoruj lub sparz wrzątkiem. Owoce obierz tnąc skórkę na ćwiartki. Z miąższu wyciśnij sok. Do soku dodaj wodę tak by uzyskać szklankę płynu. Ze skórki odetnij białą część i pomarańczową część pokrój na paseczki. Do garnka wlej wodę, dodaj pociętą skórkę i gotuj przez 10 minut. Następnie dodaj sok z wodą i szklankę cukru. Gotuj na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu. Gotuj, aż woda wyparuje i syrop lekko zgęstnieje przez około godzinę. Na blacie kuchennym rozłóż papier do pieczenia i ustaw na nim kratki. Na kratce ułóż skórkę pomarańczową i zostaw na całą noc do wyschnięcia. Następnego dnia pokrój skórkę w kostkę, przełóż do słoika i przechowuj w lodówce. Mam nadzieję, że wiesz już, jak zrobić by ta domowa skórka pomarańczowa stanowiła uzupełnienie Twojej spiżarni. Sam widzisz, że jest łatwa i szybka w wykonaniu.
Zawsze przed okresem świątecznym, gdy czeka mnie przygotowanie makowca staję przed koniecznością kupienia skórki pomarańczowej. Najczęściej kończy się to w ten sposób, że używam pół opakowania, a pozostała część leży i czeka na użycie. Do czego oprócz makowca można użyć kandyzowaną skórkę pomarańczową? Otóż okazuje się, do różnorakich deserów czy koktajli. Co ciekawe, niektórzy spożywają samą skórkę pomarańczową jako słodką przekąskę. Tym bardziej warto wiedzieć, jak się robi samodzielnie taką kandyzowaną skórkę, ponieważ sklepowe gotowce w swoim składzie często zawierają dodatkowe substancje konserwujące, które nie są konieczne w naszej codziennej diecie.
Najczęściej spotkać można skórkę kandyzowaną jako dekoracje na różnych wypiekach, lodach, tortach czy muffinkach, co dodaje również pomarańczowego aromatu całemu wypiekowi.
Dobrze wysuszoną kandyzowaną skórkę pomarańczową można dodatkowo zmielić na proszek i używać jako dodatek do koktajli, co wzbogaci cały smak napoju.
Jeśli znasz już nasz pomysł na wykonanie kandyzowanej skórki pomarańczowej, to koniecznie ją wykonaj.
Alergeny w kandyzowanej skórce pomarańczowej
Lista alergenów dla kandyzowanej skórki pomarańczowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kandyzowaną skórkę pomarańczowej
Wartości odżywcze kandyzowanej skórki pomarańczowej
Warto wiedzieć jak się robi samodzielnie taką kandyzowaną skórkę, ponieważ sklepowe gotowce w swoim składzie często zawierają dodatkowe substancje konserwujące, które nie są konieczne w naszej codziennej diecie.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.