Ciasto na krokiety
- Mąka pszenna typ 500 - 1 czubata szklanka (150 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% - 1/2 szklanki (125 ml)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Woda gazowana - 1/2 szklanki (125 ml)
Przepis na ciasto na krokiety krok po kroku
Do miski dodaj jajka, mąkę, mleko, sól. Dokładnie zmiksuj do połączenia wszystkich składników i odstaw na 20-30 minut.
Dodaj olej, wodę gazowaną (jej ilość dopasuj w zależności od gęstości ciasta).
Na patelni rozgrzej oliwę i kolejno wylewaj porcje ciasta.
Smaż obustronnie do zarumienienia.
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Krokiety ze szpinakiem
-
Krokiety ziemniaczane
-
Farsz do krokietów
-
Naleśniki na krokiety
-
Krokiety z kapustą
-
Krokiety na wigilię
-
Krokiety z mięsem i kapustą
-
Krokiety z grzybami
-
Krokiety z mięsem z rosołu
-
Krokiety z kurczakiem
-
Krokiety z mięsem i pieczarkami
-
Farsz do krokietów z mięsa
-
Farsz na krokiety z mięsem
-
Krokiety
Więcej informacji na temat ciasta na krokiety
Tradycyjne polskie krokiety to danie, które kojarzy nam się przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia, jako dodatek do wigilijnego barszczu. Jednak są one tak dobre w smaku, a jednocześnie łatwe i szybkie do przygotowania, że warto pokusić się o ich przyrządzenie również bez większej okazji. Jednym z najważniejszych elementów krokietów jest ciasto, w którym zawinięty będzie farsz. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić najlepsze, domowe ciasto na krokiety koniecznie poznaj nasz prosty przepis i sam/sama przekonaj się, że nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby Ci się wydawać. Jedyne składniki, których będziesz potrzebować do ich przygotowania to mąka, jajka, mleko, odrobina soli, oleju oraz opcjonalnie woda gazowana. Jak widzisz, wcale nie są to wyszukane, ani trudnodostępne składniki, większość z nas ma je w swojej kuchni na co dzień. Przepis na ciasto na krokiety również nie jest skomplikowany. Wystarczy, że wymieszasz razem jajka, mąkę i mleko, odstawisz na około pół godziny, po czym dodasz olej i wodę gazowaną. Tak przygotowane ciasto należy następnie porcjami wylewać na rozgrzaną patelnię i smażyć obustronnie do zarumienienia. Proste prawda? Ciasto na krokiety bardzo przypomina to naleśnikowe, jeśli więc lubisz przygotowywać naleśniki, nie powinno to stanowić żadnego problemu. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać szczegółowy przepis i dowiedzieć się krok po kroku jak zrobić ciasto na krokiety, które będzie miało idealny smak, konsystencję i strukturę oraz sprawdzi się do każdego farszu.
Alergeny w cieście na krokiety
Lista alergenów dla ciasta na krokiety przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze ciasta na krokiety
Ciasto na krokiety warto smażyć na patelni beztłuszczowej.
Energia i białka
(45g)
Węglowodany
(45g)
Tłuszcze
(45g)
Witaminy
(45g)
Składniki mineralne
(45g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.