Carpaccio wołowe
- Polędwica wołowa (200 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Sok cytrynowy (10 ml)
- Rukola (50 g)
Przepis na carpaccio wołowe krok po kroku
Polędwicę oczyść z wszelkich błonek.
Mięso pokój na bardzo cienkie plastry. Możesz też włożyć mięso na chwilę do zamrażarki, by było łatwiej je kroić, jednak nie jest to konieczne.
Plastry poukładaj na płasko na dużym talerzu.
Mięso polej oliwą i sokiem z cytryny.
Obficie posyp pieprzem i szczyptą soli.
Całość udekoruj rukolą.
-
Carpaccio z buraków
-
Carpaccio z buraka z fetą
-
Sos do carpaccio z buraka
-
Carpaccio z łososia
-
Carpaccio z buraka z fetą i rukolą
-
Carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym
-
Carpaccio z buraka gotowanego
-
Carpaccio z polędwicy wołowej
-
Carpaccio z buraka z kozim serem
-
Klasyczne carpaccio
-
Carpaccio z buraka z sosem balsamicznym
-
Carpaccio z cukinii
-
Carpaccio z buraka z fetą i orzechami
-
Carpaccio z buraka z mozzarellą
-
Carpaccio
Więcej informacji na temat carpaccio wołowe
Carpaccio wołowe to wspaniała przystawka, która doskonale sprawdzi się na wszelkiego rodzaju przyjęcia. Jest niezwykle smaczna i prosta w przygotowaniu.
Przepis na carpaccio wołowe to doskonały pomysł na proste danie, które świetnie sprawdzi się jako przekąska. Podobnie jak w tatarze do jego przyrządzenie używa się surowego mięsa. To sprawia, że dla wielu osób jest to potrawa nieco kontrowersyjna. Carpaccio wołowe jest jedną z tych przystawek, które rzadko trafiają na polskie stoły. A szkoda, bo to danie, które robi wrażenie na gościach, a przy tym jest niezwykle proste do przyrządzenia. Twórcą tego słynnego dania był Giuseppe Cipriani, który w 1931 roku założył słynny lokal Harry's Bar w Wenecji. Zaserwował je po raz pierwszy na otwarciu wystawy włoskiego malarza Vittore Carpaccio, jednego z głównych mistrzów szkoły weneckiej. Aby uhonorować malarza, swoją nową potrawę nazwał Carpaccio.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić carpaccio wołowe, by było pyszne i dobre nawet dla początkujących kucharzy, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Jest tak smaczne, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Carpaccio robi się z polędwicy wołowej, która jest mięsem niezwykle smacznym. Carpaccio di manzo (czyli wołowe) to tradycyjna włoska przystawka. Występuje w formie bardzo cienkich plastrów surowego mięsa wołowego, które układa się na płasko na talerzu. Najczęściej dodaje się do niej podstawowe składniki, które spotkamy w kuchni włoskiej, czyli wiórki parmezanu, oliwę, świeżo zmielony czarny pieprz oraz szczyptę gruboziarnistej soli morskiej. Tradycyjnie dobrej jakości mięso kroi się na bardzo cienkie plasterki lub cienko rozbija i dekoracyjnie układa na talerzu. Całość polewana jest oliwą bądź sokiem z cytryny i serwowana z parmezanem lub sałatką. Carpaccio powinno być krojone bardzo ostrym nożem, by plasterki mięsa były jak najcieńsze, a następnie mocno schłodzone. Danie najczęściej robi się z wołowiny, jednak wiele osób przyrządza potrawę także z tuńczyka, cielęciny lub łososia.
Alergeny w carpaccio wołowe
Lista alergenów dla carpaccio wołowe przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na carpaccio wołowe
Wartości odżywcze carpaccio wołowe
To opcja, która nie powinna gościć w menu zbyt często, ze względu na duży udział czerwonego mięsa.
Energia i białka
(73g)
Węglowodany
(73g)
Tłuszcze
(73g)
Witaminy
(73g)
Składniki mineralne
(73g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.