Bułki z rabarbarem
- Mąka pszenna typ 500 (750 g)
- Cukier (200 g)
- Drożdże świeże (20 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 3,2% - ciepłe, 1 szklanka (250 ml)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Rabarbar (300 g)
Przepis na bułki z rabarbarem krok po kroku
Drożdże rozkrusz do miski, dodaj do nich ciepłe mleko oraz połowę cukru. Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw na 20 minut.
Połowę masła roztop i pozostaw do wystudzenia.
Do miski z wyrośniętymi drożdżami dodaj 600 gram mąki, wystudzone masło oraz wybij jajka.
Składniki zagnieć na jednolite ciasto i odstaw pod przykryciem w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około godzinę.
Rabarbar obierz i pokrój w drobną kostkę.
Z pozostałej mąki, masła oraz cukru zagnieć kruszonkę.
Z ciasta drożdżowego formuj kulki wielkości mandarynki. Następnie lekko rozpłaszcz je, tworząc na ich środku dołek.
Bułeczki umieść na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia z zachowaniem odstępów.
Na środek bułeczek umieść kilka kawałków rabarbaru i posyp je kruszonką.
Bułeczki piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 30 minut.
Upieczone bułeczki wyciągnij z piekarnia i pozostaw do wystudzenia.
-
Bułki cynamonowe
-
Jagodzianki
-
Bułeczki bao
-
Drożdżówki z rabarbarem
-
Bułki z jagodami
-
Drożdżówki z serem
-
Drożdżówki z makiem
-
Bułki śniadaniowe
-
Bułki drożdżowe z dżemem
-
Ślimaczki cynamonowe
-
Cynamonki
-
Parowańce
-
Domowe bułki
-
Ślimaki cynamonowe
-
Drożdżówka ze śliwkami
-
Bułeczki drożdżowe z kruszonką
-
Domowe bułeczki
-
Bułki z budyniem
-
Bułki drożdżowe
Więcej informacji na temat bułek z rabarbarem
Bułki z rabarbarem to doskonała propozycja na smaczną przekąskę. Słodkie bułki z rabarbarem świetnie sprawdzą się jako przekąska do pracy lub w podróż. Domowe bułki z rabarbarem i kruszonką świetnie sprawdzą się jako dodatek do kawy lub herbaty. Przepis na bułki z rabarbarem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania słodkich bułek potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, drożdże, jajka, mleko, masło oraz rabarbar.
A jak zrobić bułki z rabarbarem? Drożdże rozkrusz do miski, dodaj do nich ciepłe mleko oraz połowę cukru. Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw na 20 minut. Połowę masła roztop i pozostaw do wystudzenia. Do miski z wyrośniętymi drożdżami dodaj 600 gram mąki, wystudzone masło oraz wybij jajka. Składniki zagnieć na jednolite ciasto i odstaw pod przykryciem w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około godzinę. Rabarbar obierz i pokrój w drobną kostkę. Z pozostałych składników zagnieć kruszonkę. Z ciasta drożdżowego formuj kulki wielkości mandarynki. Następnie lekko rozpłaszcz je, tworząc na ich środku dołek. Na środek bułeczek umieść kilka kawałków rabarbaru i posyp je kruszonką. Na środek bułeczek umieść kilka kawałków rabarbaru i posyp je kruszonką.
Rabarbar posiada wiele właściwości zdrowotnych. Do witamin obecnie w rabarbarze możemy zaliczyć witaminę A, witaminę C oraz witaminę E. Natomiast do składników mineralnych zaliczymy magnez, potas, sód, żelazo oraz wapń. Dodatkowo rabarbar wykazuje działanie przeciwzapalne. Jest bogaty w fitoestrogeny, czyli naturalne związki, które występują w roślinach i posiadają właściwości grzybobójcze oraz przeciwutleniające.
Podsumowując bułki drożdżowe z rabarbarem i kruszonką to propozycja na słodką przekąskę. Bułeczki można przygotować również z lukrem. Bułeczki są dobre do spożycia po przestudzeniu. Produkty niezbędne do przygotowania wypieków dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach. Poza sezonem dojrzewania rabarbaru bułeczki można przygotować z innymi owocami.
Alergeny w bułkach z rabarbarem
Lista alergenów dla bułek z rabarbarem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
Wartości odżywcze bułek z rabarbarem
Bułki z rabarbarem to doskonała propozycja na pyszny deser. Rabarbar wykorzystany do przygotowania bułeczek to doskonale źródło witamin oraz składników mineralnych.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
-
mąka pszenna,
cukier,
jajka,
mleko,
masło,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.