Babka ajerkoniakowa
- Mąka pszenna typ 500 (125 g)
- Mąka ziemniaczana (125 g)
- Proszek do pieczenia (15 g)
- Cukier puder (200 g)
- Cukier wanilinowy (16 g)
- Olej rzepakowy (250 ml)
- Ajerkoniak (advocat) (250 ml)
- Jajko (5 szt.)
Przepis na babkę ajerkoniakową krok po kroku
W misce wymieszaj mąkę, skrobię, proszek do pieczenia, cukier puder i cukier waniliowy. Dodaj resztę składników i ucieraj mikserem na najwyższych obrotach co najmniej przez 1 minutę.
Ciasto przełóż do formy na babkę, wysmarowaną masłem.
Piecz około 50- 55 minut, do suchego patyczka, w temperaturze 180 st. C.
Po upieczeniu ciasto pozostaw na 10 minut w formie. Zostaw do ostygnięcia.
Możesz również polać babkę lukrem.
Więcej informacji na temat babki ajerkoniakowej
Babka ajerkoniakowa to jeden z tych wypieków, który sprawdza się na każdą okazję. Jest aksamitna, bardzo delikatna i niezwykle smaczna. To dobry sposób na domowy wypiek.
Przepis na babkę ajerkoniakową to świetny pomysł na najprostszy wypiek, który może pojawiać się jako deser do kawy, ale również jako ciasto na imprezy. To świetny wybór dla wszystkich, którzy kochają domowe wypieki, zwłaszcza te, w bardzo prostym wydaniu. Oczarowuje prostotą, która dla wielu jest wyznacznikiem idealnego domowego ciasta. To ze względu na jej wspaniały kolor, a także przepyszny smak. Można ją przygotować w naprawdę ekspresowym tempie, a dodatek ajerkoniaku sprawia, że ciężko przejść obok niej obojętnie. To świetny wybór dla wszystkich, którzy kochają domowe wypieki, zwłaszcza te, w bardzo prostym wydaniu. Oczarowuje prostotą, która dla wielu jest wyznacznikiem idealnego domowego ciasta.
Jeśli zastanawiasz się jak upiec babkę ajerkoniakową, by była pyszna, domowa i dobra nawet dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Dowiesz się z niego jak zrobić to tradycyjne ciasto z dodatkiem ajerkoniaku w kilku prostych krokach. Babka spędza w piekarniku kilka chwil i jest już gotowa! Babka to jedno z tych ciast, które choć proste, nigdy się nie nudzi. Wspaniale sprawdza się nie tylko na świątecznym stole, ale również na co dzień. To idealna wielkanocna babka. To doskonały pomysł na ciasto, które oczaruje wszystkich gości. Jest pyszna i piękna. Ta świąteczna babka jest też dobra dla początkujących kucharzy. Całość jest prosta i szybka. To coś specjalnie dla wielbicieli domowych wypieków. Do jej przygotowania przyda się tylko podstawowy sprzęt kuchenny. Czas pieczenia babki nie jest zbyt długi, jednak należy pamiętać, że należy go dostosować indywidualnie do posiadanego sprzętu kuchennego. Gotowość ciasta można sprawdzić za pomocą drewnianego patyczka do szaszłyków. Ciasto na babkę nie potrzebuje dodatkowego czasu na wyrastanie, czy nabieranie elastyczności, dlatego w jej przypadku wystarczy tylko połączyć ze sobą składniki i ją upiec.
Alergeny w babce ajerkoniakowej
Lista alergenów dla babki ajerkoniakowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ajerkoniak (advocat)
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- ajerkoniak (advocat)
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze babki ajerkoniakowej
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(123g)
Węglowodany
(123g)
Tłuszcze
(123g)
Witaminy
(123g)
Składniki mineralne
(123g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.