Zupa nylonowa
- Ziemniaki późne - 2 sztuki (200 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
- Pietruszka - 1 sztuka (100 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (60 g)
- Por - 1 sztuka (50 g)
- Kasza manna - 4 łyżki (40 g)
Przepis na zupę nylonową krok po kroku
Warzywa obierz i pokrój w kostkę, a cebulę podpal na ogniu.
Warzywa przełóż do garnka i zalej wodą.
Zacznij podgrzewać całość, a gdy warzywa zmiękną, dodaj kaszkę mannę.
Całość zamieszaj i zagotuj ponownie.
-
Zupa ogórkowa
-
Zupa jarzynowa
-
Zupa koperkowa
-
Zupa marchewkowa
-
Zupa warzywna
-
Zupa szpinakowa
-
Zupa ogórkowa z ziemniakami
-
Zupa cygańska
-
Zupa jarzynowa z mrożonki
-
Zupa wietnamska
-
Zupa koperkowa z ryżem
-
Zupa z groszkiem
-
Zupa wiosenna
-
Zupa ogórkowa bez mięsa
-
Zupa kalafiorowa z makaronem
-
Zupa szczawiowa z ziemniakami
-
Zupa brukselkowa
-
Rosolnik
-
Zupa jarzynowa
Więcej informacji na temat zupy nylonowej
Zupa nylonowa to idealny pomysł na rozgrzewający posiłek w sezonie jesienno-zimowym, gdy za oknem temperatury spadają poniżej zera.
Dzisiaj pokażę Ci jak zrobić smaczną zupę nylonową, która będzie w 100% wegetariańska, ponieważ przygotuję ją na bulionie warzywnym bez mięsa.
Zupa będzie też dobra dla osób, które wykluczają wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego ze swojej diety.
Zupa z kaszką manną będzie lekkostrawna i bezpieczna dla wszystkich domowników, zarówno dla dzieci jak i dla starszych osób.
Kaszka manna charakteryzuje się niższym indeksem glikemicznym. Po odpowiedniej obróbce termicznej i przygotowaniu mogą być spożywane przez osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (insulinooporność, cukrzyca typu 2).
Kaszka manna należy do produktów naturalnie zawierających gluten.
Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Zatem, poznaj mój przepis na zupę nylonową. Jest szyba i prosta w przygotowaniu, a dodatkowo pyszna i dobra dla wszystkich. Będzie to dobry pomysł na rodzinny posiłek lub obiad.
Warzywa obierz i pokrój w kostkę, a cebulę podpal na ogniu. Warzywa przełóż do garnka i zalej wodą. Zacznij podgrzewać całość, a gdy warzywa zmiękną dodaj kaszkę mannę. Całość zamieszaj i zagotuj ponownie.
Nasza najlepsza zupa jest dobra do podania. Sam widzisz jaki to prosty przepis dlatego koniecznie go wykorzystaj i sam przekonaj się jak pyszna w smaku jest ta zupa.
Mój sprawdzony przepis nie sprawi problemu nawet osobom bez doświadczenia kulinarnego.
Alergeny w zupie nylonowej
Lista alergenów dla zupy nylonowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
Wartości odżywcze zupy nylonowej
Zupę możesz podawać z pieczywem.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.