Ziemniaki nadziewane
- Ziemniaki późne (300 g)
- Szynka wiejska (100 g)
- Ser edamski - tarty (100 g)
- Śmietana 12% (100 g)
- Musztarda sarepska (10 g)
Przepis na ziemniaki nadziewane krok po kroku
Ziemniaki umyj i ugotuj w wodzie.
Gdy trochę przestygną, natnij wzdłuż i lekko wydrąż farsz.
Wymieszaj miąższ wydrążony z ziemniaka, szynkę pokrojoną w kostkę, starty ser, śmietanę oraz musztardę. Dopraw do smaku solą i pieprzem.
Nadzienie ułóż na ziemniakach i piecz ok. 3 minut w piekarniku nagrzanym do 200 st. C.
-
Kapuśniak
-
Kiszka ziemniaczana
-
Patatas bravas
-
Kartoflak
-
Zapiekanka z ziemniakami i mięsem mielonym
-
Zupa ogórkowa z ryżem
-
Ziemniaczki faszerowane
-
Faszerowane ziemniaki
-
Tortilla de patatas
-
Zupa rybna
-
Kotleciki z gotowanych ziemniaków
-
Frytki z serem
-
Zupa z kapusty pekińskiej
-
Udka pieczone z ziemniakami
-
Ziemniaki zapiekane z serem
-
Talarki z piekarnika
-
Ziemniaki w mundurkach z piekarnika
-
Szare kluchy
-
Obiady z ziemniakami
Więcej informacji na temat ziemniaków nadziewanych
Ziemniaki nadziewane to wspaniała opcja na smaczny obiad, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom ziemniaków i potraw na ich bazie. Są smaczne i chrupiące.
Przepis na ziemniaki nadziewane to dobry pomysł na dodatek do obiadu. Faszerowane ziemniaki sprawdzą się jednak również jako osobny posiłek. Pieczone ziemniaki często goszczą w diecie. Jednak wersja z dodatkiem farszu nie jest już tak oczywista. Domowe ziemniaczki z dużą ilością sera i szynki są pyszne i naprawdę wspaniałe. Z tego przepisu dowiesz się, jak się robi je w kilka minut. Najlepiej jest używać ziemniaków, które są duże, dzięki temu można je odpowiednio nafaszerować. Wbrew wielu mitom ziemniaki mogą jeść również osoby na dietach odchudzających - są one niskokaloryczne, a mają wysoki indeks sytości, czyli po prostu sycą na dłużej. Ziemniaki to zdrowe źródło białka, witamin, składników mineralnych i energii. Prawdziwa skarbnica potasu. Potas ma wpływ na poprawę pracy nerek, regulację ciśnienia krwi, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i pracę mięśni. Bulwy ziemniaka to nie tylko skrobia. W środku obecne są również lekkostrawne węglowodany. Ziemniaki są źródłem błonnika pokarmowego, który ułatwia trawienie, poprawia perystaltykę jelit, zwiększa objętość treści pokarmowej. Dzięki temu ziemniaki są świetną opcją dla osób na diecie redukcyjnej. Jeśli zależy Ci na tym, by być nasyconym na długo, to ten przepis będzie doskonałym wyborem. Ziemniaczki pieczone są chrupiące, a smaczne wnętrze sprawia, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Jeśli znudziły Ci się tradycyjne przepisy, koniecznie sięgnij po ten. Ziemniaki nie muszą być nudne!
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ziemniaki nadziewane w piekarniku, by były pyszne i proste, to ten sprawdzony przepis stanowi doskonałe rozwiązanie. Ziemniaki faszerowane są niezwykle uniwersalne i pasują do każdego dania. Możesz przygotować je jako dodatek do mięs, ryby, a także innych warzyw czy tofu. To opcja na smaczne, ale szybkie danie. Oprócz pieczenia cały proces jest naprawdę bardzo sprawny i szybki.
Alergeny w ziemniakach nadziewanych
Lista alergenów dla ziemniaków nadziewanych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser edamski
- Śmietana 12%
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
Wartości odżywcze ziemniaków nadziewanych
To zdrowa opcja, która jest bardzo sycąca, jednak dość kaloryczna.
Energia i białka
(153g)
Węglowodany
(153g)
Tłuszcze
(153g)
Witaminy
(153g)
Składniki mineralne
(153g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.