Utopence
- Parówki (500 g)
- Cebula - 4 cebule (400 g)
- Czosnek - 4 ząbki (20 g)
- Ocet jabłkowy (150 ml)
- Sól - 1 łyżeczka (7 g)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
- Papryczka chili czerwona świeża - 2 sztuki (20 g)
Przepis na utopence krok po kroku
W garnku wymieszaj ocet z 3 szklankami wody, solą, cukrem i przyprawami.
Zagotuj zalewę i odstaw do ostygnięcia.
Cebulę, papryczki i czosnek pokrój w plastry, ułóż w słoikach.
Dodaj pokrojone parówki i zalej zalewą.
Szczelnie zamknij i odstaw na 7 dni w ciemne, chłodne miejsce.
-
Parówka w cieście francuskim
-
Corn dog
-
Parówka w cieście
-
Parówki w cieście drożdżowym
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Parówki z serem
-
Parówki w cieście naleśnikowym
-
Naleśnik z parówką
-
Leczo z parówkami
-
Ośmiorniczki z parówek
-
Parówki w cieście francuskim z serem
-
Parówki w sosie pomidorowym
-
Sałatka z parówkami
-
Tortilla z parówką
-
Zapiekanka z parówek
-
Zapiekanka z parówkami
-
Naleśnik z parówką i serem
-
Smażone parówki
-
Dania z parówek
Więcej informacji na temat utopence
Utopence to jedno z najbardziej popularnych dań kuchni czeskiej. Serwowane jest niemal w każdej restauracji i knajpie, najczęściej jako przystawka, przekąska lub zakąska do piwa. Parówki utopence mają charakterystyczny smak, jednak nie musisz jechać do Czech, aby móc się nimi cieszyć. Bez większego wysiłku możesz przygotować domowe, czeskie parówki w słoiku – będą równie dobre i smaczne. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić utopence koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Aby zrobić najlepsze parówki marynowane nie potrzebujesz ani wyszukanych składników, ani zaawansowanego sprzętu, czy większych umiejętności kulinarnych. Jedyne potrzebne Ci składniki to parówki, ocet, cebula, czosnek, papryczki czilli, sól i cukier do zalewy oraz przyprawy – wystarczy ziele angielskie i liść laurowy. Wybierając parówki, zwróć uwagę, aby ich skład charakteryzował się jak największą zawartością dobrej jakości mięsa i jak najmniejszym dodatkiem zbędnych dodatków chemicznych. Przepis na utopence jest bardzo prosty i poradzisz sobie z nim bez żadnego problemu. Wystarczy zagotować i ostudzić zalewkę, w słoikach ułożyć czosnek, cebulę, papryczki chilli oraz parówki, a na koniec zalać wszystko zalewą i odstawić do zamarynowania na ok. 7 dni. To wszystko, co musisz zrobić, aby przygotować najlepsze, czeskie parówki marynowane. To świetny pomysł na przystawkę lub zagryzkę na imprezę, a także dodatek do kanapek i niektórych sałatek. Pamiętaj, że składniki zalewy możesz dowolnie modyfikować wedle swoich indywidualnych upodobać i preferencji. Na przykład, jeśli lubisz bardziej wyraziste, pikantne smaki, dodaj więcej chilli lub czosnku. Koniecznie poznaj nasz przepis na czeskie parówki utopence, na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom dań mięsnych.
Alergeny w utopence
Lista alergenów dla utopence przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet jabłkowy
Wartości odżywcze utopence
Warto zwrócić uwagę na to, aby parówki w składzie miały jak największą zawartość dobrej jakości mięsa.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.