Syrop brzoskwiniowy
- Brzoskwinie (całe, świeże) (3000 g)
- Cukier (1000 g)
- Cynamon - 1 łyżka (10 g)
Przepis na syrop brzoskwiniowy krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 2 - 2,5 l wody.
Brzoskwinie umyj, przekrój na ćwiartki i usuń pestkę.
Wodę wlej do garnka, wsyp cukier i zagotuj.
Następnie dodaj przygotowane brzoskwinie i gotuj przez 15 minut.
Tak przygotowany wywar odstaw na całą dobę pod przykryciem.
Rozlej syrop do słoików lub butelek.
Więcej informacji na temat syropu brzoskwiniowego
Syrop brzoskwiniowy to aromatyczna i słodka esencja, która nadaje niezwykłe walory smakowe różnorodnym potrawom i napojom. Jego delikatny smak brzoskwini doskonale komponuje się z różnymi daniami, dodając im subtelnego owocowego charakteru.
Warto przygotowywać domowe przetwory na zimę do butelek, ponieważ zawsze masz pewność jakości swoich produktów.
W kuchni syrop brzoskwiniowy może być wykorzystywany na różne sposoby. Może być dodawany do napojów, takich jak lemoniady, herbaty, czy koktajle, nadając im soczystego, owocowego smaku. Jest również świetnym składnikiem do przygotowywania sosów, glazur, czy polew do deserów.
Dlatego koniecznie poznaj mój przepis na syrop brzoskwiniowy.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować takie składniki jak: brzoskwinie, cukier, cynamon.
Zatem, jak zrobić syrop brzoskwiniowy z cukrem w domu?
Dodatkowo przygotuj 2 - 2,5 l wody. Brzoskwinie umyj, przekrój na ćwiartki i usuń pestkę. Wodę wlej do garnka, wsyp cukier i zagotuj. Następnie dodaj przygotowane brzoskwinie i gotuj przez 15 minut. Tak przygotowany wywar odstaw na całą dobę pod przykryciem. Rozlej syrop do słoików lub butelek.
Jego lekko słodko-kwaśny smak doskonale współgra z daniami mięsnymi, takimi jak kawałki pieczonej kaczki czy grillowany kurczak, tworząc niezwykłe kontrasty smakowe. Może być także używany do nadawania smaku sałatkom, zwłaszcza tym z dodatkiem owoców czy serów.
W przypadku deserów syrop brzoskwiniowy doskonale uzupełnia smak lodów, gofrów, naleśników, czy ciast. Może być również używany do przygotowywania marmolady, galaretek czy dżemów, nadając im subtelny owocowy akcent.
Jeśli już wiesz, jak się robi domowy syrop brzoskwiniowy, koniecznie przygotuj go w swoim domu.
Alergeny w syropie brzoskwiniowy
Lista alergenów dla syropu brzoskwiniowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop brzoskwiniowy
Wartości odżywcze syropu brzoskwiniowego
W podobny sposób możesz przygotować dowolne owoce w syropie.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.