Pieczone frytki
- Ziemniaki późne (350 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
Przepis na pieczone frytki krok po kroku
Ziemniaki umyj i obierz.
Pokrój je na wąskie i długie paseczki.
Ziemniaki przełóż do miski. Skrop je oliwą i posyp przyprawami. Dokładnie przemieszaj łyżką.
Frytki wyłóż na blachę piekarnika pokrytą papierem do pieczenia.
Piekarnik nagrzej do 200 st. C i piecz frytki przez 30 minut, aż będą chrupiące i złociste.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z batatów
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z dyni
-
Frytki z cukinii
-
Frytki stekowe
-
Domowe frytki z piekarnika
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Frytki z selera
-
Sos do frytek
-
Frytki z buraków
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat pieczonych frytek
Pieczone frytki to świetna opcja na naprawdę smaczne danie, które będzie idealnym wyborem dla miłośników ziemniaków. Są proste, szybkie i bardzo chrupiące.
Przepis na pieczone frytki to najlepsze danie z ziemniaków, które można wyczarować w kilka chwil. W sklepach można kupić gotowy mrożony produkt, jednak najlepsze są przygotowane samemu. Możesz podawać je na obiad, ale również na szybką kolację.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pieczone frytki w piekarniku, by były smaczne, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Te domowe ziemniaczki z piekarnika są tak smaczne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Frytki można podawać z dodatkiem soli, ale świetnie sprawdzają się również z pysznymi sosami. Doskonale nadaje się do nich sos czosnkowy, śmietanowy, czy majonezowy. Frytki można też polewać odrobiną octu, tak jak robi się to w kuchni brytyjskiej. Frytki można też zapiekać w piekarniku z dodatkiem sera. Idealnie sprawdzi się do tego parmezan, a także cheddar. Oba mają intensywny smak, który doskonale łączy się z nieco słodkimi ziemniakami.
Frytki, czyli potrawa z pokrojonych w paseczki ziemniaków, to danie, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularne jest w kuchni amerykańskiej i brytyjskiej, jednak na całym świecie można znaleźć je we wszystkich restauracjach szybkiej obsługi i nie tylko. Nic dziwnego, na punkcie frytek oszalał świat, a na pewno wszyscy miłośnicy ziemniaków. Frytki to doskonały pomysł na dodatek do obiadu, są smaczne, a przy tym łatwe, w dodatku większość dzieci i dorosłych je kocha. Jednak najzdrowsze i najlepsze są te domowe. W dodatku pieczone w piekarniku frytki są znacznie lżejsze niż ich smażone odpowiedniczki.
Frytki z ziemniaków należą do tych najpopularniejszych, jednak można przygotować je również z innych warzyw. Wszystkie robi się w podobny sposób, choć różnić się będzie czas pieczenia. Dlatego, jeśli planujesz przygotować frytki z innych warzyw, koniecznie sprawdzaj je co jakiś czas. Zamiana ziemniaków na inne warzywa pozwala włączyć do menu większa ilość warzyw w prosty, ale naprawdę smaczny sposób. Dzieci chętniej spróbują nowego warzywa, które przypomina ukochane przez nie danie.
Alergeny w pieczonych frytkach
Lista alergenów dla pieczonych frytek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pieczone frytki
Wartości odżywcze pieczonych frytek
To opcja na znacznie zdrowsze frytki niż tradycyjna smażona wersja.
Energia i białka
(122g)
Węglowodany
(122g)
Tłuszcze
(122g)
Witaminy
(122g)
Składniki mineralne
(122g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.