Parówki w sosie pomidorowym
- Parówki - 4 sztuki (160 g)
- Przecier pomidorowy bez soli - 0,5 szklanki (120 g)
- Natka pietruszki - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na parówki w sosie pomidorowym krok po kroku
Parówki pokrój w plasterki.
Plasterki parówek przełóż na patelnię i dodaj przecier pomidorowy.
Dopraw szczyptą soli, pieprzu i 0,5 łyżeczki papryki słodkiej. Jeśli lubisz dania na ostro, możesz dodać ostrą paprykę.
Parówki duś około 20 minut aż przecier będzie obklejał parówki.
Dodaj natkę pietruszki i wymieszaj.
-
Parówka w cieście francuskim
-
Corn dog
-
Parówka w cieście
-
Parówki w cieście drożdżowym
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Parówki z serem
-
Parówki w cieście naleśnikowym
-
Naleśnik z parówką
-
Leczo z parówkami
-
Utopence
-
Ośmiorniczki z parówek
-
Parówki w cieście francuskim z serem
-
Sałatka z parówkami
-
Tortilla z parówką
-
Zapiekanka z parówek
-
Zapiekanka z parówkami
-
Naleśnik z parówką i serem
-
Smażone parówki
-
Dania z parówek
Więcej informacji na temat parówek w sosie pomidorowym
Parówki w sosie pomidorowym to szybkie i łatwe danie, które możesz podać zarówno na obiad, jak i na kolację. Popularne danie, szczególnie wśród studentów w nowej, pysznej odsłonie.
Parówki w pomidorach są szybki i łatwym w wykonaniu daniem. Przygotujesz je na szybki, kryzysowy obiad lub kolację. Do przyrządzenia dania wykorzystaj parówki dobrej jakości, najlepiej takie, które mają minimum 95% mięsa. Dzięki wykorzystaniu produktu dobrej jakości danie jest zdrowsze. Sos pomidorowy do parówek również wybierz ten dobrej jakości, najlepiej dobrą passatę pomidorową, która przygotowana jest z samych pomidorów bez zbędnych dodatków. Parówki są duszone w sosie pomidorowym, jednak możesz je także zapiec. Zapiekane parówki możesz wzbogacić o dodatek żółtego sera. Te parówki wykonane są w formie plasterków, jednak popularną formą przygotowania są również raczki z parówek. Przygotowuje się je pociętych na 4 części parówek, a następnie każdą część nacina się na krzyż do ¾ głębokości parówki. Pod wpływem ciepła parówki pęcznieją, a ćwiartki odchylają się i z wyglądu przypominają raczki lub ośmiorniczki. Taka forma przygotowania jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Przepis na parówki w sosie pomidorowym jest niezwykle łatwy i szybki w przygotowaniu. Danie to jest także tanie, dlatego szczególnie popularne jest wśród studentów. Parówki w sosie pomidorowym możesz podać z ziemniakami, frytkami, makaronem lub ryżem. Sos możesz także dowolnie przyprawić. W podstawowej wersji jest to jedynie sól, pieprz i natka pietruszki. Klasyczne i smaczne połączenie smaków. Jeśli jednak wolisz mocniej przyprawione dania, dodaj oregano, paprykę ostrą, cząber czy odrobinę majeranku.
Parówki w sosie pomidorowym to szybki, łatwy i tani posiłek, który z dodatkiem źródła węglowodanów jest pożywny i sycący.
Alergeny w parówkach w sosie pomidorowym
Lista alergenów dla parówek w sosie pomidorowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na parówki w sosie pomidorowym
Wartości odżywcze parówek w sosie pomidorowym
Parówki w sosie pomidorowym to fajne danie, które w zależności od jakości użytych parówek będzie bardziej lub mniej zdrowe.
Energia i białka
(145g)
Węglowodany
(145g)
Tłuszcze
(145g)
Witaminy
(145g)
Składniki mineralne
(145g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.