Nalewka ze szczeci
- Wódka - 4 szklanki (1000 ml)
- Spirytus - 2 szklanki (500 ml)
- Ziele szczeci (200 g)
Przepis na nalewka ze szczeci krok po kroku
Ziele szczeci umieść w słoiku i wlej do niego wódkę i spirytus.
Odstaw składniki na 4 tygodnie w ciemne miejsce.
Po tym czasie przecedź nalewkę przez gazę i wlej do ozdobnej butelki.
Więcej informacji na temat nalewki ze szczeci
Nalewka ze szczeci to bardzo dobry pomysł na prozdrowotną nalewkę. Nalewka ze szczeci jest nalewką z rodzaju gorzkich, gdyż nie zawiera dodatku cukru. Można ją przygotować z własnoręcznie zebranego ziela szczeci. Przepis na nalewkę ze szczeci jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia nalewki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ziele szczeci, wódka, spirytus.
Jak zrobić nalewkę ze szczeci? Ziele szczeci umieść w słoiku i wlej do niego wódkę i spirytus. Odstaw składniki na 4 tygodnie w ciemne miejsce. Po tym czasie przecedź nalewkę przez gazę i wlej do ozdobnej butelki.
Spirytus jest substratem do produkcji wódki. Można go także używać do produkcji nalewek. Czystego spirytusu zazwyczaj nie spożywa się samego. Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły, z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych.
Podsumowując nalewka ze szczeci to sprawdzony przepis na nalewkę o właściwościach zdrowotnych. Nalewka przygotowana w domu jest bardzo prosta do zrobienia. Najlepsza nalewka to ta przygotowana z rośliny rosnącej z dala od dróg szybkiego ruchu. Najlepiej, aby roślina pochodziła z upraw ekologicznych. Nalewka ma właściwości wspomagające leczenie boreliozy, która jest chorobą wywoływaną przez kleszcze. Nalewka poprawia funkcje wątroby oraz wspomaga kondycję naszej skóry. Nalewka ma także działanie lecznicze w stosunku do funkcji naszych stawów. Nalewkę należy spożywać, rozrabiając w wodzie lub jako dodatek do herbaty.
Alergeny w nalewce ze szczeci
Lista alergenów dla nalewki ze szczeci przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewka ze szczeci
Wartości odżywcze nalewki ze szczeci
Nalewka ze szczeci to napój o właściwościach leczniczych. Jest on wysokoprocentowy i nie powinny go spożywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nalewka jest nieodpowiednia także dla osób poniżej 18 roku życia.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.