Składniki dla 30 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
butelka szklana

Przepis na nalewkę z aloesu krok po kroku

Liście aloesu dokładnie umyj i zmiel, najlepiej odciąć skórę i przygotować nalewkę z samego miąższu.

Przełóż aloes do miski lub szklanego naczynia, dodaj miód i wlej spirytus.

Całość dokładnie wymieszaj i odstaw w ciemne miejsce na 7 dni.

nalewka z aloesu
Nalewka z aloesu - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - nalewka z aloesu

W skrócie
Kalorii w porcji
92 kcal
Wielkość
jednej porcji
50 g
Indeks glikemiczny
90

Wartości odżywcze nalewki z aloesu

na 100g gotowej potrawy

W skórce aloesu znajdują się substancje przeczyszczające, dlatego najlepiej jest się jej pozbyć.

Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki z aloesu 90
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w nalewce z aloesu

Lista alergenów dla nalewki z aloesu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z aloesu

Więcej informacji na temat nalewki z aloesu

Nalewka z aloesu przygotowana w domowych warunkach to idealny rozgrzewający trunek na sezon jesienno – zimowy. Nalewki możemy przygotowywać przez cały rok z różnych owoców, a jesień i zima to okres kiedy, należy się nimi delektować.

Przepis na nalewkę z aloesu jest banalnie prosty. Potrzebujesz takie składniki jak: liście aloesu, miód i spirytus. Najlepiej jak będzie to miód spadziowy lub akacjowy, alkoholu – tutaj najlepiej sprawdzi się spirytus 99,5%, w momencie jego połączenia z wodą, procenty wyjściowe nalewki będą oscylowały w granicy 60-65%, tak czy inaczej będzie to napój wysoko procentowy. Miodówkę możesz, także przygotować na wódce.

Nie ma znaczenia czy przygotujesz ją na wódce, czy na spirytusie, nalewka będzie idealna na zimowe wieczory.

Zatem jak zrobić nalewkę z aloesu na spirytusie?

W pierwszej kolejności liście aloesu dokładnie umyj i zmiel, najlepiej odciąć skórę i przygotować nalewkę z samego miąższu. Przełóż aloes do miski lub szklanego naczynia, dodaj miód i wlej spirytus. Całość dokładnie wymieszaj i odstaw w ciemne miejsce na 7 dni. Nasza nalewka jest już prawie gotowa, wystarczy przelać ją teraz do szklanych słoików lub butelek. Ważne jest, aby były one szklane i wcześniej wyparzone. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza najlepsza nalewka nie zepsuje się przez brudny słoik.

Tak przygotowana nalewka będzie dobra za około 7 dni. Wtedy śmiało możesz ją spróbować. Sami widzicie jak prosta i szybka jest nalewka, wiecie na pewno, dobrze ile czasu trzeba, aby przygotować nalewkę z owoców. Samo ich przygotowanie jest wyczerpującym zadaniem. Dodatkowo, aby wykonać nalewkę z aloesu nie musimy czekać na zbiory owoców, śmiało przygotujesz ją o dowolnej porze roku.

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, czas się rozgrzać, dlatego wykorzystaj mój sprawdzony przepis i przekonaj się, że domowa nalewka jest najlepsza, a dodatkowo łatwa w przygotowaniu.

Spożywana w małych ilościach korzystnie wpływa na nasze zdrowie, między innymi rozszerza naczynia krwionośne, usprawnia pracę serca. Trzeba jednak pamiętać, że mowa tutaj o niewielkich ilościach 30-40 ml.

Szacunkowy koszt przygotowania nalewki z aloesu

Koszt składników
68.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Liście aloesu
250 g
13.00
Za 600,0 g
Liczba opakowań 1
5.42
Za 250 g
Miód
200 g
15.00
Za 350,0 g
Liczba opakowań 1
8.57
Za 200 g
Spirytus
500 ml
2 szklanki
40.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
40.00
Za 500 ml
Koszt składników
68.00
ikona podziel się Przekaż dalej
Jak oceniasz przepis na nalewkę z aloesu
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91,5% osób