Nalewka porzeczkowa
- Nektar z czarnych porzeczek (1000 ml)
- Spirytus (750 ml)
- Cukier (350 g)
Przepis na nalewkę porzeczkową krok po kroku
Porzeczki umyj, obierz i podziel je na mniejsze części. Włóż do dużego słoika.
Spirytus wymieszaj z 1,5 szklanki wody i taką mieszanką zalej porzeczki. Słoik zakręć i odłóż w ciemnie miejsce na 2 tygodnie.
Po tym czasie zlej alkohol z porzeczek do osobnego słoika.
Porzeczki pozostałe w słoju zasyp cukrem i odstaw na kolejne 2 tygodnie, od czasu do czasu mieszając całym słojem.
Po tym okresie zlej z porzeczek powstały syrop i połącz go z wcześniej zlanym alkoholem.
Nalewkę odstaw do leżakowania na co najmniej 3 miesiące.
Więcej informacji na temat nalewki porzeczkowej
Nalewka porzeczkowa to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych domowych trunków. Jest łatwa w przygotowaniu, a przy tym niezwykle aromatyczna.
Przepis na nalewkę porzeczkową to smaczna opcja na rozgrzewający domowy alkohol. Możesz ją zrobić zarówno na spirytusie, jak i zwykłej wódce. Najlepsza jest zarówno z czerwonych, jak i czarnych porzeczek. Dla wyjątkowego smaku możesz nawet pomieszać oba rodzaje. Alkohol z tej receptury zawsze wychodzi wyśmienity. Ta najprostsza nalewka będzie idealnym dopełnieniem każdego przyjęcia czy uroczystości, gdyż jest niezwykle aromatyczna i wyśmienita. Jej smak zachwyci każdego. Idealnie sprawdzi się jako składnik pysznych kremów, dodatek do syropów kawowych, a także można zastosować go do namaczania biszkoptów. Idealnie komponuje się z różnymi tortami, nadając im wspaniałego smaku i sprawiając, że całość nie jest zbyt słodka czy mdła. Nalewka ma idealne proporcje, dlatego zawsze się udaje i ma idealny smak.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę porzeczkową, by była pyszna, a przy okazji dobra dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Jest niezwykle intensywna. Idealnie pasuje do wszelkich deserów, a także wypijana bez dodatków. Ma tak świetny smak, że na pewno przypadnie do gustu wszelkim miłośnikom domowych alkoholi. To idealna opcja dla wszystkich tych, którzy lubią napoje z charakterem. Duży dodatek owoców wpływa na polepszenie smaku tego alkoholu. Z tej receptury powstaje nalewka idealna, o bardzo bogatym smaku porzeczek. Ze względu na dużą ilość cukru nie jest cierpka. Ta nalewka zachwyci wszystkich fanów domowych alkoholi. Nie jest ani zbyt słodka, ani gorzka. W dodatku ma piękny ciemnoróżowy kolor, który przyciąga wzrok. Prezentuje się pięknie w kieliszku i w butelce. Najlepiej wykorzystywać świeże owoce, więc idealnym czasem na jej przygotowanie będzie, koniec lata. Dzięki temu ten trunek będzie naprawdę świetny. Jeżeli chce się wzbogacić jej aromat, można dodać do niej liści świeżej mięty. To sprawi, że nalewka będzie miała bardzo świeży smak.
Alergeny w nalewce porzeczkowej
Lista alergenów dla nalewki porzeczkowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę porzeczkową
Wartości odżywcze nalewki porzeczkowej
To opcja, która nie powinna gościć w menu zbyt często ze względu na duży udział alkoholu.
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.