Naleśniki z mąki jaglanej
- Mąka jaglana (200 g)
- Napój migdałowy (mleko roślinne) słodzone (250 ml)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na naleśniki z mąki jaglanej krok po kroku
Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, aby nie było grudek.
Gotowe ciasto usmaż z dwóch stron na rozgrzanej patelni.
Gotowe naleśniki podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników z mąki jaglanej
Naleśniki z mąki jaglanej to dobry pomysł na diecie bezglutenowej. Zamiast mąki jaglanej możemy użyć mąki ryżowej lub kokosowej. Przepis na naleśniki jaglane jest niezwykle prosty. Na przygotowanie ich poświęcisz maksymalnie 20 minut. Nie jest to przepis trudny, dlatego nawet osoba początkująca powinna poradzić sobie z tymi naleśnikami. Jako nadzienie możesz użyć świeżych owoców, przez co danie zachowa swój wegański i bezglutenowy charakter.
Dania wegańskie są przygotowywane bez mleka, dlatego w przypadku przygotowania naleśników sięgniemy po napój roślinny (np. napój migdałowy, nada delikatny smak migdałów naszym naleśnikom). Produkty spożywcze niezbędnie do usmażenia naleśników wegańskich to mąka jaglana, napój roślinny, woda gazowana oraz olej roślinny. Wszystkie składniki poza olejem należy dokładnie wymieszać i usmażyć naleśniki na patelni teflonowej posmarowanej olejem.
Naleśniki te mogą być bez obawy wypróbowane przez osoby chorujące na celiakię, ponieważ mąka jaglana nie zawiera glutenu, który powinien być z diety takiej osoby wyeliminowany. Mąka ta dostarcza również wielu cennych składników odżywczych. Posiada właściwości antywirusowe oraz zmniejsza stan zapalny błon śluzowych. Dzięki zawartości krzemu pozytywnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie. Lecytyna, zawarta w mące jaglanej, korzystanie wpływa na pamięć i koncentrację.
Napój migdałowy dostarczy nam fosforu, magnezu, potasu, selenu, wapnia, żelaza, witaminy A, E oraz witamin z grupy B. Jest on pomocny przy problemach z trawieniem. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Napój migdałowy przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL, dlatego powinny sięgać po niego osoby chorujące na miażdżycę czy chorobę wieńcową serca. Napój ten równie dobrze sprawdzi się w diecie sportowca, zawartość L-argininy oraz kwercetyny poprawia wydolność organizmu podczas ćwiczeń przez regulację zużycia glikogenu oraz wykorzystanie tlenu.
Podsumowując z przepisu na naleśniki jaglane powinny korzystać osoby na diecie bezglutenowej oraz wegańskiej. Warto również polecić ten przepis do wypróbowania przez sportowców.
Alergeny w naleśnikach z mąki jaglanej
Lista alergenów dla Naleśników z mąki jaglanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- napój migdałowy (mleko roślinne) słodzone
Wartości odżywcze naleśników z mąki jaglanej
Energia i białka
(115g)
Węglowodany
(115g)
Tłuszcze
(115g)
Składniki mineralne
(115g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.