Likier truskawkowy
- Truskawki (600 g)
- Spirytus (300 ml)
- Śmietanka kremowa 36% - 1 szklanka (250 ml)
- Mleko 0,5% - 1 szklanka (250 ml)
- Cukier trzcinowy - pół szklanki (100 g)
Przepis na likier truskawkowy krok po kroku
W małym garnku zagotuj mleko wraz ze śmietanką. Dodaj cukier i ekstrakt z wanilii.
Odstaw do całkowitego ostygnięcia.
Truskawki zblenduj na gładki mus, przelej do dużej miski. Dodaj śmietankę i wódkę.
Wszystko razem wymieszaj za pomocą miksera.
Gotową nalewkę przelej do butelki i trzymaj w lodówce.
-
Dżem truskawkowy
-
Kompot z truskawek
-
Nalewka z truskawek
-
Mus truskawkowy
-
Koktajl z truskawek
-
Frużelina truskawkowa
-
Konfitura z truskawek
-
Wino z truskawek
-
Dżem truskawkowy z żelfixem
-
Dżem truskawkowy Thermomix
-
Dżem truskawkowy bez cukru
-
Kompot z truskawek na zimę
-
Smoothie truskawkowe
-
Kompot z truskawek mrożonych
-
Nalewka z truskawek na spirytusie
-
Powidła truskawkowe bez cukru
-
Wino truskawkowe
-
Przetwory z truskawek
Więcej informacji na temat likieru truskawkowego
Likier truskawkowy to świetny pomysł na pyszny i aromatyczny trunek, który będzie idealnym wyborem dla wszystkich miłośników domowych alkoholi. Pełen fantastycznych i słodkich truskawek, które pozwalają cieszyć się smakiem lata zamkniętego w butelce. Truskawki połączone ze śmietaną tworzą niezwykłą kompozycje.
Przepis na likier truskawkowy jest niesamowicie łatwy i poradzą sobie z nim nawet osoby, które postanowiły stworzyć domowy alkohol po raz pierwszy. Z tym przepisem jego wykonanie staje się niezwykle proste. Wystarczy tylko kilka chwil, by powstał wspaniały i słodki trunek, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom truskawek.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić likier truskawkowy, który będzie naprawdę smaczny, a przy tym niezbyt skomplikowany, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Dzięki niemu można stworzyć ten łagodny alkohol w swojej własnej kuchni. Jest on tak dobry, że nie potrzeba do niego żadnych dodatek.
Najlepiej robić go na spirytusie, dzięki temu będzie miał lepszy charakter i będzie mocniejszy. To ważne, gdyż reszta składników jest niezwykle słodka, a to mogłoby przytłoczyć smak alkoholu i sprawić, że całość wyjdzie zbyt mdła i nijaka.
Likier śmietankowo truskawkowy jest tak słodki, że sam w sobie jest świetnym deserem. Jednak świetnie dopełni również inne słodkości. Może być częścią pysznego ciasta czy lodów. Na jego bazie można też stworzyć pyszny sos do słodkości.
Ten likier najlepiej robić z truskawek, które są świeże. Te mrożone nie będą w tym wypadku dobrym wyborem, gdyż nie są tak smakowite i pełne soku. Świeże truskawki są również słodsze, dlatego warto jest wykorzystać letnią nadwyżkę owoców i zamienić je w przepyszny likier, który skradnie serca wszystkich gości na każdym przyjęciu. Najlepiej smakuje mocno schłodzony. Ten alkohol nie tylko dobrze smakuje, ale również pięknie się prezentuje. Dla lepszego efektu można do niego dodać kostki lodu z zamrożonymi cząstkami owoców, które wspaniale będą wyglądały w butelce, a także kieliszkach. Całość można też udekorować miętą, która wspaniale pasuje do śmietany i truskawek.
Alergeny w likierze truskawkowym
Lista alergenów dla likieru truskawkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
- Mleko 0,5%
Wartości odżywcze likieru truskawkowego
Alkohol powinien gościć w menu jak najrzadziej, gdyż ma negatywny wpływ na zdrowie.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.