Dżem truskawkowy bez cukru
- Truskawki (2000 g)
- Sok z cytryny - z 2 sztuk cytryn (120 ml)
Przepis na dżem truskawkowy bez cukru krok po kroku
Truskawki umyj dokładnie, oczyść z szypułek.
Truskawki umieść w garnku, dodaj sok z cytryny i gotuj na wolnym ogniu przez około 60-70 minut.
Słoiki i pokrywki wyparz wrzątkiem.
Przełóż gorący dżem do słoików, zakręć i wstaw do garnka.
Zalej wodą do 2/3 wysokości i gotuj na średnim ogniu przez 14 minut.
Wyjmij słoiki i postaw na nakrętkach do czasu wystygnięcia słoików.
- Dżem z dyni
- Dżem truskawkowy
- Dżem z aronii
- Dżem z czarnej porzeczki
- Dżem z pigwy
- Dżem z czereśni
- Dżem z wiśni
- Dżem z czerwonej porzeczki
- Dżem z cukinii
- Dżem z agrestu
- Dżem z czerwonych porzeczek
- Dżem z gruszek
- Dżem z borówek amerykańskich
- Rogaliki z dżemem
- Dżem z brzoskwiń
- Dżem z malin
- Dżem z jagód
- Dżem jabłkowy
- Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu truskawkowego bez cukru
Dżem truskawkowy bez cukru to dobry pomysł na pyszny dodatek do ciast i deserów w wersji fit. Dżem bez cukru można przygotować do słoików na zimę. Owoce do dżemów bez dodatku cukru muszą zawierać dużą ilość pektyn, które zagęszczają naturalnie ugotowany dżem. Przepis na dżem truskawkowy bez cukru jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go ugotować. Do zrobienia dżemu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: truskawki świeże, sok z cytryny.
Jak zrobić dżem truskawkowy bez cukru? Truskawki umyj dokładnie, oczyść z szypułek. Pamiętaj, aby sprawdzić czy wśród truskawek nie ma żadnych pokrytych pleśnią. Zepsute owoce mogą mieć wpływ na szybsze zepsucie dżemu w trakcie przechowywania. Truskawki umieść w garnku, dodaj sok z cytryny i gotuj na wolnym ogniu przez około 60-70 minut. Słoiki i pokrywki wyparz wrzątkiem. Przełóż gorący dżem do słoików, zakręć i wstaw do garnka. Zalej wodą do 2/3 wysokości i gotuj na średnim ogniu przez 14 minut. Wyjmij słoiki i postaw na nakrętkach do czasu wystygnięcia słoików.
Truskawki to bardzo popularne owoce. Są one dostępne w sprzedaży w największej ilości latem w okresie od czerwca do sierpnia. Truskawki są szeroko wykorzystywane w kuchni. Można z nich przygotowywać koktajle, desery, ciasta lub dżemy. Truskawki zawierają dużą ilość pektyn, które pozwalają na przygotowanie dżemu bez dodatku cukru. Truskawki są nisko kaloryczne i zawierają dużą ilość błonnika pokarmowego, który wspomaga pracę jelit oraz zapobiega zaparciom. Truskawki mają niski indeks glikemiczny, dlatego mogą być spożywane przez osoby chorujące na cukrzycę. Truskawki można też zamrozić i na ich bazie przygotowywać lodowe koktajle.
Podsumowując dżem truskawkowy bez cukru to pyszny przepis na zimę, który pozwala zatrzymać lato w słoiki. Dżem możesz podać dla dzieci jako dodatek na kanapkę. Na jego bazie przygotować można koktajle mleczne, desery i ciasta. Można go użyć jako składnik fit deserów. Dżem bez cukru to doskonała propozycja na konfiturę dla osób chorujących na cukrzycę.
Alergeny w dżemie truskawkowym bez cukru
Lista alergenów dla dżemu truskawkowego bez cukru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem truskawkowy bez cukru
Wartości odżywcze dżemu truskawkowego bez cukru
Dżem truskawkowy bez cukru to niskokaloryczny produkt domowej roboty. Dżem zawiera sporą ilość błonnika pokarmowego. Dżem na bazie samych owoców nie podnosi gwałtownie poziomu cukru we krwi.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.