Krupnik z kaszą jaglaną
- Bulion drobiowy (1500 g)
- Marchewka (90 g)
- Pietruszka (45 g)
- Kasza jaglana (30 g)
- Ziemniaki późne (350 g)
- Natka pietruszki (15 g)
Przepis na krupnik z kaszą jaglaną krok po kroku
Bulion zagotuj. Dodaj do niego obrane i pokrojone w kostkę: marchewki, pietruszkę, ziemniaki. Gotuj do miękkości warzyw około 20 minut.
Gdy warzywa będą miękkie, dodaj kaszę. Gotuj, aż kasza będzie miękka, lekko rozklejona.
Dopraw do smaku solą, pieprzem i ulubionymi przyprawami.
Podawaj z posiekaną świeżą natką pietruszki lub koperkiem.
Więcej informacji na temat krupniku z kaszą jaglaną
Krupnik z kaszą jaglaną to nieco świeższa wersja tej tradycyjnej zupy. W tej opcji główne skrzypce gra kasza jaglana, a nie jęczmienna. Zupa jest lekka i smaczna.
Przepis na krupnik z kaszą jaglaną to pyszny pomysł na obiad. Najlepszy krupnik to oczywiście ten domowy. Gdy zupa przygotowywana jest w domu, masz pewność, że wszystkie składniki są najlepszej jakości, co gwarantuje wsparcie zdrowia. Osoby, które lubią solidne zupy, często gotują krupnik na bazie mięsa wieprzowego - golonki, schabu, żeberek (amatorzy wędzonego posmaku zupy wybierają żeberka wędzone). W staropolskiej kuchni przyrządzano go również na gęsinie lub mięsie kaczki. Fani lżejszych zup wybierają natomiast mięso drobiowe. Można też przygotować całkowicie wegańską opcję, wtedy pomija się dodatek mięsa, a do zupy dodaje się suszone grzyby, które zadbają o mięsny aromat. Dlaczego krupnik jest świetną zupą na co dzień? Po pierwsze jest dobrze znana, to tradycyjny przepis, który znany jest od bardzo dawna. Po drugie bazą tej zupy są tanie i łatwo dostępne produkty, nie potrzeba na jej przygotowanie dużego budżetu. Dodatkowo jej przygotowanie również jest proste. Zwłaszcza jeśli ma się już gotowy bulion. To zupa, która nie dostarcza sporo kalorii, za to syci na długo, to ze względu na dodatek kaszy i ziemniaków.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krupnik z kaszą jaglaną, by był smaczny, a przy okazji dobry dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym rozwiązaniem. Dowiesz się z niego jak ugotować lekką, ale bardzo odżywczą zupę. Kasza jaglana, która stanowi główny składnik tej zupy, jest nieco mniej popularna, ale równie dobrze sprawdzi się w krupniku. Jest bardziej delikatna, więc stanowi najlepszy wybór dla dzieci. Co więcej, kasza jaglana ma udowodnione właściwości przeciwwirusowe oraz wzmacniające odporność, a jej działanie ogrzewające czyni ją idealnym składnikiem dań jesiennych. Krupnik to zupa bardzo aromatyczna, zwykle przygotowuje się ją na bazie intensywnego bulionu. By była również sycąca, należy dodać do niej kaszę. Dzięki niej i dużej ilości warzyw stanowi doskonały pomysł na odżywczy obiad, czy kolację.
Alergeny w krupniku z kaszą jaglaną
Lista alergenów dla krupniku z kaszą jaglaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze krupniku z kaszą jaglaną
To zdrowa opcja, która zawiera sporą ilość witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(203g)
Węglowodany
(203g)
Tłuszcze
(203g)
Witaminy
(203g)
Składniki mineralne
(203g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.