Krem do orzeszków
- Mąka z orzechów laskowych (200 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Cukier puder - 5 łyżek (50 g)
Przepis na krem do orzeszków krok po kroku
Mleko wlej do garnka i zagotuj.
Wsyp zmielone orzechy, wymieszaj, zdejmij z ognia i odstaw na 20-25 minut.
Masło pokrój w kostkę, dodaj cukier puder i mikserem ucieraj, aż powstanie jasna, puszysta masa.
Do ubitego masła dodaj masę orzechową, cały czas miksując.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu do orzeszków
Krem do orzeszków to świetny pomysł na smaczne nadzienie kruchych ciasteczek oraz dodatek do ciastek, ciast, tortów i innych deserów. Jego przygotowanie jest bardzo proste i na pewno poradzisz sobie z nim, nawet nie mają dużego doświadczenia kulinarnego. Jak zrobić krem do orzeszków, aby były pyszny i dobry jako dodatek do wielu ciastek? Składniki, których potrzebujesz to mąka z orzechów laskowych lub włoski, mleko, masło oraz cukier puder. Orzechy możesz też samodzielnie zmielić w domu, jeśli masz odpowiedni blender, który sobie z nimi poradzi. Przepis na krem do orzeszków nie jest skomplikowany. Wystarczy, że wymieszasz gorące mleko z orzechową mąką, masło utrzesz mikserem i cukrem pudrem, a następnie połączysz obie masy. To wszystko! Pyszny, domowy, tradycyjny krem do orzeszków gotowy. Mimo że najczęściej wykorzystuje się go do ciastek orzeszków, czyli bardzo popularnego deseru wywodzącego się z czasów PRL-u, jest on bardzo uniwersalny i śmiało możesz użyć go również do innych ciast. Wiele osób zastanawia się, czy krem do orzeszków jest zdrowy i można jeść go nie tylko od święta. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Orzechy są bardzo wartościowym i prozdrowotnym elementem diety, zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały oraz błonnik. Są jednak bardzo kaloryczne, a połączenie z masłem i cukrem sprawia, że krem do orzeszków jest prawdziwą bombą kaloryczną. Oczywiście w zdrowiej diecie znajdzie się na nie miejsce i jeśli masz ochotę zjeść orzeszki z kremem, od czasu do czasu nic nie stoi na przeszkodzie. Uważaj jednak na ich ilości, zwłaszcza jeśli jesteś na diecie redukcyjnej. Koniecznie poznaj nasz prosty, sprawdzony przepis na krem do orzeszków, który przygotujesz w domu bez żadnego problemu. W zależności od preferowanego smaku możesz dodać mniej lub więcej cukru. Niektórzy dodają również cynamon, naturalne ciemne kakao lub ziarenka wanilii, aby dodatkowo urozmaicić smak.
Alergeny w kremie do orzeszków
Lista alergenów dla kremu do orzeszków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka z orzechów laskowych
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
Wartości odżywcze kremu do orzeszków
Zamiast cukru pudru warto wykorzystać ksylitol.
Energia i białka
(700g)
Węglowodany
(700g)
Tłuszcze
(700g)
Witaminy
(700g)
Składniki mineralne
(700g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.