Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, olej sezamowy
To będzie niezbędne
kuchenka, garnek, mata do sushi

Przepis na kimbap krok po kroku

Ryż ugotuj do miękkości w lekko osolonym wrzątku.

Warzywa obierz i pokrój w cienkie paski.

Płat nori ułóż na bambusowej macie. Na jego 2/3 powierzchni rozłóż cienką warstwę ryżu. Na ryż wyłóż 1/4 warzyw i jedno surimi.

Płat zroluj przy pomocy bambusowej maty, mocno dociskając składniki.

Postępuj analogicznie z pozostałymi płatami.

Gotowe rolki pokrój w grube plastry.

Kimbap podany na czarnym talerzyku.
Kimbap - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - kimbap

W skrócie
Kalorii w porcji
415 kcal
Wielkość
jednej porcji
196 g
Indeks glikemiczny
64

Wartości odżywcze kimbapu

na 100g gotowej potrawy

To zdrowe danie, które dostarcza białka.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(196g)
Energia (kcal)
211.85
415.22
Białko (g)
5.91
11.59

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(196g)
Węglowodany (g)
45.75
89.67
Węglowodany przyswajalne (g)
44.63
87.48
Brak danych dla: arkusze nori.
czytaj dalej
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.99
1.94

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(196g)
Tłuszcz (g)
0.64
1.25
Tłuszcze nasycone (g)
0.51
0.99

Witaminy

Na 100g
Na porcję
(196g)
Witamina C (mg)
1.32
2.59
Brak danych dla: arkusze nori.
czytaj dalej

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(196g)
Sód (mg)
31.01
60.78
Potas (mg)
125.63
246.23
Brak danych dla: arkusze nori.
czytaj dalej
Wapń (mg)
25.59
50.15
Brak danych dla: arkusze nori.
czytaj dalej
Żelazo (mg)
0.13
0.25
Brak danych dla: arkusze nori.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny kimbapu 64
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kimbapie

Lista alergenów dla kimbapu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Paluszki krabowe
 • Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Paluszki krabowe
 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Paluszki krabowe
 • Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • olej sezamowy

Więcej informacji na temat kimbapu

Kimbap to jeden z rodzajów sushi, najbardziej popularny. Kimbap to nic innego jak ugotowany ryż zawinięty w płaty wodorostów, podawany zwyczajowo z dodatkiem ryby. To tradycyjne i niezwykle pyszne danie kuchni koreańskiej. Choć obecnie podawany jest jako sushi, to jednak dawniej były to dwie zupełnie inne potrawy. Najprawdopodobniej została przywieziona do Korei po japońskiej okupacji. Jednak niektóre źródła podają, że może być znacznie starsze, a jego rodowód wywodzi się z XV wieku. W Korei zawijanie przekąsek w płaty nori jest dość powszechnym zwyczajem, nie dziwi więc, że ląduje w nich również ryż. Obecnie najczęściej dodaje się do niego również rybę, a także warzywa, w niektórych przypadkach również awokado. Choć kimbap wygląda jak sushi, to jego przygotowanie nieco różni się od japońskiej wersji. Koreański ryż nie jest najpierw namaczany w specjalnej mieszance z octem. Zwykle dodaje się do niego tylko sól, czasami sięga się również po odrobinę sosu sezamowego, by całość była nieco bardziej wilgotna, a przy tym lepiej się zawijała. Choć w kimbap najczęściej znajdują się ryby, to wraz z jego rosnącą popularnością na całym świecie pakuje się do niego również owoce morza, pikle, jajka, a czasami nawet szynkę. Rolki można podawać z sosami, jednak nie jest to konieczne. Najlepiej smakują z odrobiną sosu sojowego.

Przepis na kimbap jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Jednak, by je przyrządzić przyda się specjalna bambusowa mata. Można ją zakupić w sklepach z azjatycką żywnością albo zamówić przez internet, jej obecność jest naprawdę kluczowa.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kimbap w swoim własnym domu, w sposób niezwykle prosty, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. To wspaniały pomysł na koreańskie danie, które można odwzorować w warunkach domowych. Przyda się do tego ryż i wodorosty. Jako składniki dodatkowe można użyć paluszki krabowe, wspaniale sprawdzi się również smażony tuńczyk. To smaczne danie, które świetnie sprawdzi się na imprezy.

Szacunkowy koszt przygotowania kimbapu

Koszt składników
68.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Ryż do sushi
420 g
10.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
4.20
Za 420 g
Arkusze nori
12 g
4 szt
50.00
Za 115,0 g
Liczba opakowań 1
5.22
Za 12 g
Paluszki krabowe
80 g
4 szt
2.50
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
2.00
Za 80 g
Ogórek
180 g
1 szt
3.00
Za 300,0 g
Liczba opakowań 1
1.80
Za 180 g
Marchewka
90 g
2 szt
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.23
Za 90 g
Koszt składników
68.00
ikona podziel się Przekaż dalej
Jak oceniasz przepis na kimbap
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 84,1% osób