Kapusta kiszona z grzybami
- Kapusta kiszona (500 g)
- Suszone grzyby (50 g)
- Cebula (100 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na kapustę kiszoną z grzybami krok po kroku
Kapustę posiekaj drobno i włóż do garnka. Zalej wodą, dodaj ziele angielskie i liść laurowy. Gotuj 40 minut.
Grzyby przełóż do garnka, zalej wodą i zagotuj. Pozostaw w wodzie przez 30 minut.
Grzyby odcedź i dodaj do kapusty, gotuj jeszcze przez 10 minut. Następnie odcedź.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę. Dodaj kapustę z grzybami i smaż do zarumienienia.
Dopraw do smaku solą i pieprzem.
-
Kapuśniak
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Łazanki
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Kapuśniak z kiszonej kapusty
-
Kapusta wigilijna
-
Kapuśniak z kwaśnej kapusty
-
Kapusta kiszona zasmażana
-
Kulebiak
-
Fuczki
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Zupa kapuśniak
-
Uszka z kapustą i grzybami
-
Pierogi z kapustą i pieczarkami
-
Kiszona kapusta zasmażana
-
Pierogi wigilijne
-
Łazanki z kapustą kiszoną
-
Dania z kiszonej kapusty
Więcej informacji na temat kapusty kiszonej z grzybami
Kapusta kiszona z grzybami to jedno z tych dań, którego nie może zabraknąć na świątecznym stole. Jest szybkie w przygotowaniu, a przy tym naprawdę ciekawe.
Przepis na kapustę kiszoną z grzybami będzie dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli kochasz grzyby i kapustę. Całość jest prosta, ale dzięki doskonałemu połączeniu kapusty i grzybów również smaczna. Świetnie sprawdzi się do obiadu. Połączenie kapusty i grzyby jest dobrze znane w tradycyjnej kuchni polskiej. Możemy je znaleźć w pierogach, krokietach, czy bigosie. Warto więc skorzystać z niego tworząc ten ciekawy dodatek do dań. Całość jest niskokaloryczna, a przy tym naprawdę smaczna. To opcja, która nadaje całości wyjątkowego smaku i aromatu. Najlepiej wzbogacić ją również cebulką. Taki dodatek zwiększa słodycz w daniu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kapustę kiszoną z grzybami, by była pyszna, a przy tym dobra również dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Kapusta jest produktem, który wiele osób lubi. Ze względu na jej kwaśny smak i dużą uniwersalnością. Kapusta kiszona to doskonały pomysł na pyszne dania kuchni polskiej. Kapusta ze względu na swój smak wspaniale komponuje się z wieloma innymi składnikami. Przygotujesz z niej zarówno potrawy na obiad, jak i kolację. Kapusta pasuje idealnie zarówno do mięs, jak i jarskich dodatków na przykład grzybów. Kapusta jest też niezwykle zdrowym dodatkiem. Zawiera witaminę C, magnez, potas, żelazo i wapń. Jest także świetnym źródłem witamin z grupy B, witaminy A, E oraz K. Wykazuje działanie przeciwzapalne w leczeniu chorób reumatologicznych i zmniejsza obrzęki. Dodatkowo jest bardzo pożywna, poprawia trawienie i wzmacnia układ odpornościowy. Jest pomocna w utrzymaniu prawidłowego stanu jamy ustnej i dziąseł, pozytywnie wpływa na stan skóry i zapobiega anemii. Niepasteryzowana kapusta kiszona zawiera probiotyki, które są dobroczynnymi bakteriami, które działają jako pierwsza linia obrony przed toksynami i szkodliwymi bakteriami. Mogą również poprawić trawienie i ogólny stan zdrowia.
Alergeny w kapuście kiszonej z grzybami
Lista alergenów dla kapusty kiszonej z grzybami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na kapustę kiszoną z grzybami nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- liście laurowe
Wartości odżywcze kapusty kiszonej z grzybami
To opcja, która zawiera sporo witamin i prozdrowotnych związków.
Energia i białka
(174g)
Węglowodany
(174g)
Tłuszcze
(174g)
Witaminy
(174g)
Składniki mineralne
(174g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.