Kaczka podwędzana w liściach herbacianych
- Liście herbaty (40 g)
- Piersi z kaczki ze skórą (400 g)
- Ziemniaki późne - 5 średnich sztuk (500 g)
- Masło - pół kostki (100 g)
Przepis na kaczka podwędzana w liściach herbacianych krok po kroku
Nagrzej piekarnik do 220 stopni.
Natnij pierś kaczki.
Dopraw solą, pieprzem, imbirem oraz oregano.
Rozgrzej patelnię i połóż kaczkę skórą do dołu, smaż na średnim ogniu przez około 3 minuty.
Przewróć mięso na drugą stronę i smaż jeszcze 3 minuty.
Pierś razem z tłuszczem wytopionym podczas smażenia przełóż do naczynia do zapiekania i piecz przez 20 minut.
Obierz ziemniaki ze skórki i ugotuj w osolonej wodzie.
Ubij ziemniaki z masłem na gładkie puree.
Pierś wyjmij z piekarnika i daj jej chwilę odpocząć.
W metalowej misce umieść liście herbaty, podpal je i gdy zaczną się tlić, zgaś, do miski włóż pierś i przykryj miskę talerzem.
Pozostaw na 2-3 minuty.
Pokrój pierś w plastry i podawaj z puree ziemniaczanym.
Więcej informacji na temat kaczka podwędzana w liściach herbacianych
Kaczka podwędzana w liściach herbacianych to bardzo znane w Chinach danie. Przygotowuje się je na bazie mięsa kaczki. Można przygotować kaczkę w całości lub upiec samą pierś. Przepis na kaczkę podwędzaną w liściach herbacianych jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia kaczki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kaczki, liście herbaty, ziemniaki, masło, sól, pieprz, imbir, oregano.
Jak zrobić kaczkę podwędzaną w liściach herbacianych? Nagrzej piekarnik do 220 stopni. Natnij pierś kaczki. Dopraw solą, pieprzem, imbirem oraz oregano. Rozgrzej patelnię i połóż kaczkę skórą do dołu, smaż na średnim ogniu przez około 3 minuty. Przewróć mięso na drugą stronę i smaż jeszcze 3 minuty. Pierś razem z tłuszczem wytopionym podczas smażenia przełóż do naczynia do zapiekania i piecz przez 20 minut. Obierz ziemniaki ze skórki i ugotuj w osolonej wodzie. Ubij ziemniaki z masłem na gładkie puree. Pierś wyjmij z piekarnika i daj jej chwilę odpocząć. W metalowej misce umieść liście herbaty, podpal je i gdy zaczną się tlić, zgaś, do miski włóż pierś i przykryj miskę talerzem. Pozostaw na 2-3 minuty. Pokrój pierś w plastry i podawaj z puree ziemniaczanym.
Mięso kaczki to staropolski przysmak. Jest ono zasobne w witaminy z grupy B, żelazo, potas, wapń i fosfor. Zawiera sporą ilość tłuszczu, są to jednak kwasy tłuszczowe jednonienasycone, czyli korzystnie wpływające na nasz układ sercowo-naczyniowy. Żelazo jest składnikiem mineralnym niezbędnym do prawidłowego transportu tlenu przez erytrocyty do wszystkich komórek naszego ciała.
Podsumowując pyszna kaczka podwędzana w liściach herbaty to doskonałe danie na obiad. Podwędzanie jest znacznie krótszym procesem niż samo wędzenia. Podwędzać można właściwie wszystko i to w domowych warunkach bez użycia wędzarni. Podwędzanie zastosować możemy w przypadku gotowych już mięs czy serów, gdyż nie powoduje ono podwyższenia temperatury produktu. Można je właściwie nazwać aromatyzowaniem.
Alergeny w kaczka podwędzana w liściach herbacianych
Lista alergenów dla kaczka podwędzana w liściach herbacianych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze kaczka podwędzana w liściach herbacianych
Kaczka podwędzana w liściach herbaty to bardzo zdrowe danie. Zawiera cenne dla naszego organizmu białko zwierzęce oraz kwasy tłuszczowe nienasycone. Kaczka jest ponadto bardzo dobrym źródłem żelaza i witamin z grupy B.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.