Farsz do placka po węgiersku
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Kiełbasa domowa - 2 sztuki (300 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (120 g)
- Cukinia - 1/2 sztuki (1 g)
- Koncentrat pomidorowy - 2 łyżki (30 g)
Przepis na farsz do placka po węgiersku krok po kroku
Dodatkowo przygotuj szklankę wody.
Olej rzepakowy rozgrzej na patelni.
Dodaj pokrojoną w półksiężyce kiełbasę, cebulę w pióra, następnie dodaj pokrojoną w paski paprykę i cukinię pokrojoną w kostkę lub półksiężyce.
Gdy warzywa zmiękną, dodaj odrobinę wody i koncentrat pomidorowy.
Dopraw do smaku i duś przez 5 minut.
-
Farsz do krokietów
-
Farsz do naleśników
-
Crepes suzette
-
Naleśniki z mięsem
-
Naleśniki keto
-
Jabłka prażone
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Farsz do naleśników na słono
-
Farsz z kapustą i grzybami
-
Farsz mięsny do krokietów
-
Naleśniki z cukinią
-
Naleśniki z nutellą i bananami
-
Farsz z pieczarek
-
Farsz do uszek z pieczarkami
-
Naleśniki z farszem ruskim
-
Ser do naleśników
-
Nadzienie serowe do naleśników
-
Farsz do naleśników
Więcej informacji na temat farszu do placka po węgiersku
Placki węgierskie i farsz do placka po węgiersku to tradycyjna potraw kuchni węgierskiej. Charakteryzuje się wyrazistymi przyprawami, które nadają potrawie pikantnego posmaku. W węgierskich potrawach nie może zabraknąć cebuli, papryki i mięsnego akcentu. Jak się domyślacie, danie to już nie jest znane tylko na terenie Węgier. Danie stało się popularne, także w Polsce i u naszych sąsiadów, czyli w Czechach, w Niemczech i na Słowacji. Dzisiaj przedstawię Wam przepis na farsz do placka po węgiersku. W mojej wersji oczywiście nie zabraknie aromatycznej cebuli, która nada potrawie smaku, jako mięsny dodatek sprawdzi się lekko pikantna i twarda kiełbasa. Dodam moje ulubione, a jednocześnie charakterystyczne warzywa, czyli cukinia i papryka.
Farsz z kabaczkiem, kiełbasą i papryką sprawdzi się jako pomysł na obiad lub kolację w gronie przyjaciół czy rodziny.
Zatem, jak zrobić farsz do placka po węgiersku?
Danie jest niesamowicie dobre, ale też szybkie. Przekonaj się sam.
Wystarczy, że na patelni zeszklisz cebulę, po chwili dodaj pokrojoną w plasterki kiełbasę. Dodaj pokrojone w mniejsze kawałki warzywa, całość dopraw do smaku. Postaw na aromatyczne i lekko ostre przyprawy – czerwona ostra papryka, czerwona wędzona papryka, czarny pieprz i odrobina soli. Przykryj patelnię i duś warzywa do momentu, aż będą miękkie. Podczas duszenia wytworzy się sos, do którego dodaj koncentrat pomidorowy i dokładnie wymieszaj. Jeśli chcesz mieć bardziej myśliwską wersję leczo, zamiast koncentratu pomidorowego możesz podlewać warzywa i kiełbasę bulionem warzywnym lub wołowym, a później delikatnie zaciągnąć sos. Wykorzystaj do tego odrobinę mąki, którą dokładnie wymieszaj z wodą i dodaj do sosu. Po chwili zagęści się i będzie miał idealną konsystencję, która połączy wszystkie warzywa z mięsem.
Każda wersja leczo to pomysł na smaczne danie, które nada się jako propozycja na pyszny obiad.
Już wiesz, jak zrobić farsz do placka po węgiersku, koniecznie wykorzystaj mój najlepszy pomysł na smaczny i łatwy w przygotowaniu posiłek. Zatem życzę Ci smacznego.
Alergeny w farszu do placka po węgiersku
Lista alergenów dla farszu do placka po węgiersku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na farsz do placka po węgiersku
Wartości odżywcze farszu do placka po węgiersku
Jeśli nie jesteś na diecie warzywnej, śmiało możesz pominąć dodatek mięsa do farszu.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.