Przepis na espresso martini krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
  • Wódka 100 ml
  • Kahlua 30 ml
  • Espresso 160 ml
  • Syrop cukrowy 20 ml 2 łyżki stołowe
  • Lód 60 g
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
shaker, kieliszek do martini

Wszystkie składniki wraz z lodem umieść w shakerze i wstrząśnij do połączenia składników.

Gotowego drinka przelej do kieliszka.

Często zadawane pytania

Espresso martini podane w kieliszku, który stoi na metalowej tacy.
Espresso martini
Koszt przygotowania dania
12.54 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
277 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
65

Espresso martini - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o espresso martini

Espresso martini to dobry drink dla osób bardzo lubiących kawę. Powstał w jednym z Londyńskich klubów w latach 80 ubiegłego wieku. Przepis na espresso martini jest bardzo prosty należy do drinków, od których możesz zacząć swoją przygodę barmańską. Do przygotowania tego koktajlu potrzebne będą: wódka, espresso, Kahlua, kostki lodu oraz syrop cukrowy.

Jak zrobić espresso martini? Do przygotowania drinka potrzebujesz jedynie shaker i kieliszek do martini, w który przelejesz koktajl. Do shakera włóż lód, wlej wódkę, likier Kahlua, syrop cukrowy, wstrząśnij i przelej do kieliszka na martini. W zależności czy wolisz bardziej czy mniej słodki drink dodaj więcej lub mniej syropu cukrowego.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Kahlua to pochodzący z Meksyku likier na bazie kawy. Likier kawowy może być składnikiem wielu różnych drinków, zawiera on 20% alkoholu więc jest trunkiem o średniej zawartości procentów. Ziarna kawowca, z których sporządzany jest likier to roślina należąca do wiecznie zielonych drzew i krzewów. Palone ziarna kawowca zaparzane są wodą i napar nazywany jest kawą. Kawa zawiera witaminy z grupy B oraz olejki eteryczne. Picie kawy wspomaga pracę serca i obniża ciśnienie krwi.

Podsumowując pomysł na domowy koktajl na bazie wódki i kawy idealnie pasuje na imprezę. Drink jest pyszny i w zależności od dodatku syropu cukrowego może być bardziej lub mniej słodki. Zaserwuj drinka jeśli wśród twoich gości znajdują się smakosze kawy.

Wartości odżywcze espresso martini

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(250g)
Energia (kalorie)
Białko
0.06 g
0.15 g

Węglowodany w espresso martini

Na 100g
Na porcję
(250g)
Węglowodany
8.89 g
22.23 g
Węglowodany przyswajalne
8.89 g
22.23 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(250g)
Tłuszcz
0.10 g
0.26 g
Tłuszcze nasycone
0.05 g
0.13 g
Tłuszcze nienasycone
0.05 g
0.12 g
Tłuszcze jednonasycone
0.00 g
0.00 g
Tłuszcze wielonasycone
0.05 g
0.12 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg

Składniki mineralne w przepisie na espresso martini

Na 100g
Na porcję
(250g)
Sód
24.97 mg
62.43 mg
Brak danych dla: lód.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny espresso martini 65
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w espresso martini

Lista alergenów dla espresso martini przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na espresso martini

Cena przygotowania espresso martini

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Wódka
100 ml
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
5.00
Za 100 ml
Kahlua
30 ml
75.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
3.21
Za 30 ml
Espresso
160 ml
1.00
Za 50.0 ml
Liczba opakowań 4
3.20
Za 160 ml
Syrop cukrowy
20 ml
2 łyżki stołowe
29.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
0.83
Za 20 ml
Lód
60 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 60 g
Koszt składników
138.00
Jak oceniasz przepis na espresso martini
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób