Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
blender

Przepis na kolana pszczoły krok po kroku

Do blendera wlej płynne składniki.

Dodaj lód i całość zblenduj.

Drinki przelej do kieliszków.

Kolana pszczoły podane w kieliszku do martini.
Kolana pszczoły - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - kolana pszczoły

W skrócie
Kalorii w porcji
118 kcal
Wielkość
jednej porcji
90 g
Indeks glikemiczny
87

Wartości odżywcze kolan pszczoły

na 100g gotowej potrawy

To opcja, która ze względu na dodatek alkoholu nie powinna gościć w menu zbyt często.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(90g)
Energia (kcal)
131.33
118.20
Białko (g)
0.11
0.10

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(90g)
Węglowodany (g)
14.88
13.40
Węglowodany przyswajalne (g)
14.80
13.32
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.08
0.07

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(90g)
Tłuszcz (g)
0.04
0.04
Tłuszcze nasycone (g)
0.03
0.03
Tłuszcze nienasycone (g)
0.00
0.00
Tłuszcze jednonasycone (g)
0.00
0.00
Tłuszcze wielonasycone (g)
0.00
0.00
Tłuszcze trans (g)
0.00
0.00
Cholesterol (mg)
0.00
0.00
Szacunkowy indeks glikemiczny kolan pszczoły 87
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kolanach pszczoły

Lista alergenów dla kolan pszczoły przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kolana pszczoły

Więcej informacji na temat kolan pszczoły

Kolana pszczoły to jeden z tych drinków, który zaskakuje nie tylko pięknym wyglądem, ale również ciekawym smakiem. Całość jest bardzo słodka i niezwykle orzeźwiająca.

Przepis na kolana pszczoły to niezwykle ciekawy pomysł na prosty i elegancki drink alkoholowy. Wspaniale i bardzo dekoracyjnie się prezentuje zwłaszcza w dużym kieliszku z cząstkami owoców cytrusowych. Oprócz tego, że jest dobry, jest również bardzo łatwy. To świetny pomysł na przygotowanie drinków, które choć domowe, charakteryzują się naprawdę głębokim i pysznym smakiem. Całość zabiera nie więcej niż dziesięć minut. Do przygotowania wystarczą tylko alkohole, ale przyda się również mikser, który pozwala stworzyć naprawdę pyszną kompozycję smakową. Jednak i bez jego dodatku da się stworzyć ten wspaniały koktajl alkoholowy. Wystarczy tylko zmieszać całość w dużej szklance. Całość robi się tylko z kilku produktów, dzięki czemu jest smaczny, pełen aromatu i naprawdę pięknie się prezentuje. Przygotowanie jest tak proste, że zabiera tylko kilka minut, a dodatkowo poradzi sobie z nim spokojnie nawet początkujący kucharz. To drink, który nie jest pracochłonny, za to wygląda niezwykle efektownie. Wszystkie składniki są łatwo dostępne. Najlepiej podawać go schłodzonego, więc idealnie jest dodać do niego kostki lodu.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kolana pszczoły, by był pyszny, szybki i ciekawy, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Całość jest niezwykle prosta, zajmuje tylko kilka chwil, dlatego spokojnie poradzą sobie z nim nawet osoby początkujące. W tej wersji do stworzenia drinka nie potrzeba zbyt dużo składników. Należy zmieszać alkohol z sokiem cytrynowym i dodać odrobinę miodu dla lepszego smaku. Ta pyszna nalewka sprawdzi się doskonale na imprezę. Ma słodki smak, więc wspaniale nadaje się do wszelkich drinków. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom słodkości. W tej opcji to również pyszny i łatwy drink, który urzeka pięknym kolorem i wspaniałym smakiem. Jest mocny, ale bardzo dobry, dzięki czemu nie potrzebuje zbyt wielu dodatków.

Szacunkowy koszt przygotowania kolan pszczoły

Koszt składników
47.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Miód
30 g
15.00
Za 350,0 g
Liczba opakowań 1
1.29
Za 30 g
Wódka
60 ml
25.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
3.00
Za 60 ml
Sok z cytryny
30 ml
1.00
Za 20,0 ml
Liczba opakowań 2
1.50
Za 30 ml
Lód
60 g
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 60 g
Koszt składników
47.00
Jak oceniasz przepis na kolana pszczoły
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 87,9% osób