Przepis na campari drinka krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka

Do szklanki wsypujemy lód.

Wlewamy campari.

Dopełniamy sokiem pomarańczowym.

Dekorujemy plastrem pomarańczy.

campari drink przystrojone czerwoną pomarańczą i ziołami
Campari drink
Koszt przygotowania dania
5.64 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
193 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
50

Campari drink - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
Dieta:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o campari drinku

Campari drink to bardzo prosty drink na bazie włoskiego, czerwonego campari z dodatkiem soku pomarańczowego. Jeśli szukasz informacji jak zrobić drinka campari to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Potrzebne są tylko dwa składniki, trochę lodu i pyszny drink będzie gotowy.

Cierpki smak drinka powoduje, że dodaje on orzeźwienia. Dlatego tak chętnie wybierany jest w ciepłe, letnie popołudnia. Sprawdzi się również w chłodniejsze dni, gdy pojawi się potrzeba wrócenia wspomnieniami do wakacyjnych dni.

Campari to gorzki likier produkowany w Mediolanie. Zawiera około 20-25% alkoholu. Swoją nazwę otrzymał od pierwszego producenta tego trunku- Gaspare Campari. Jego historia sięga 1860 roku. Campari jest jednym z najbardziej rozpoznawanych alkoholi, ze względu na swój kolor. Swój smak zawdzięcza kompozycji z ponad 60 naturalnych składników: ziół, przypraw, kory i skórki owoców. Na skład campari składa się m.in. żeń-szeń, rabarbar, skórka z pomarańczy, chinina i gorzkie zioła. Produkuje się go przez zalanie roślinnych składników wrzątkiem i dodanie spirytusu rektyfikowanego. Po filtracji miesza się go z cukrem. Całkowitą recepturę zna tylko jedna osoba na świecie- Luca Garavoglia. Przy produkcji pomaga mu jeszcze osiem osób, które nie znają pełnej receptury. Do 2006 r. czerwone campari uzyskiwało swój kolor z koszeliny- barwnika uzyskiwanego z owadów.

Campari można pić samodzielnie lub z różnymi dodatkami: lodem, wodą sodową, sokami, cytrusami. Nasz pyszny przepis na drinka campari opiera się na drinku znanym pod nazwą Orange Campari. W nim również campari podawane jest z sokiem pomarańczowym. Istotne w tym przepisie są proporcje, ze względu na gorzkawy smak użytego trunku. Campari samo w sobie jest mocno gorzkie, dlatego do przełamania tego smaku używa się soku z pomarańczy. Aby uzyskać dobry smak drinka należy użyć 40 ml likieru i 120 ml soku, najlepiej z koncentratu. Jest to włoska odpowiedź na polski drink, gdzie campari zastępowane jest wódką.

Campari drink to świetne rozwiązanie jeśli szukasz czegoś wyjątkowego.

Wartości odżywcze campari drinka

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(250g)
Energia (kalorie)
77.38 kcal
193.45 kcal
Białko
0.38 g
0.94 g

Węglowodany w campari drinku

Na 100g
Na porcję
(250g)
Węglowodany
12.06 g
30.16 g
Węglowodany przyswajalne
11.61 g
29.02 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.46 g
1.14 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(250g)
Tłuszcz
0.12 g
0.30 g
Tłuszcze nasycone
0.06 g
0.16 g
Tłuszcze nienasycone
0.06 g
0.14 g
Tłuszcze jednonasycone
0.02 g
0.04 g
Tłuszcze wielonasycone
0.04 g
0.10 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny campari drinka 50
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w campari drinku

Lista alergenów dla campari drinka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na campari drinka

Cena przygotowania campari drinka

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Campari
40 ml
60.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
3.43
Za 40 ml
Sok pomarańczowy 100%
120 ml
12.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
1.44
Za 120 ml
Lód
90 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.45
Za 90 g
Pomarańcza
40 g
plaster
2.00
Za 250.0 g
Liczba opakowań 1
0.32
Za 40 g
Koszt składników
79.00
Jak oceniasz przepis na campari drinka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91.3% osób