Przepis na wściekły pies krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
tabasco
To będzie niezbędne
kieliszek do wódki

Wódka powinna być mocno schłodzona.

Przygotuj kieliszki do wódki.

Wlej do każdego kieliszka wódkę do 2/3 objętości (około 20 ml), delikatnie wlej syrop malinowy ok 15 ml, dodaj kilka kropli tabasco.

Wściekły pies podany w kieliszku. Obok niego leży papryczka chilli.
Wściekły pies
Koszt przygotowania dania
7.14 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
161 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
65

Wściekły pies - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o wściekłym psie

Wściekły pies to powstały w latach 90 na pomorzu shot to połączenie wódki, soku malinowego i ostrego sosu tabasco - drink ten jest bardzo ostry. Przepis na wściekłego psa jest łatwy do przygotowania dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go wykonać. Shot przygotuj w kieliszkach do wódki lub likieru na wysokiej nóżce. Do zrobienia drinka potrzebne Ci będą następujące składniki: wódka, sok malinowy, sos tabasco.

Jak zrobić drinka wściekły pies? Przygotujesz go bezpośrednio w kieliszkach, pamiętaj aby wódka była bardzo mocno schłodzona. Do kieliszków wlej wódkę do 2/3 objętości (około 20 mililitrów), po ściance delikatnie wlej gęsty syrop malinowy (około 15 mililitrów), dodaj kilka kropel ostrego sosu tabasco i gotowe.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Sok malinowy najlepszy jest przygotowany w domu z dużej ilości świeżych owoców z dodatkiem cukru zawiera wiele cennych właściwości. Jest między innymi źródłem antyoksydantów, wspiera odporność dlatego często dodajemy go do herbaty w sezonie jesiennym i zimowy, świetnie rozgrzewa. Gotowe syropy sklepowe zawierają jedynie mały procent koncentratu soku malinowego i bardzo dużo cukru, dlatego nie mogą się równać z domowym wyrobem. Domowy wyrób jest pyszny i możesz go przechowywać przez długi czas.

Podsumowując drink alkoholowy z tabasco jest doskonały na domówkę. Przygotujesz go bardzo szybko dlatego możesz go podać na imprezę. Drink jest świetnym połączenie słodyczy i ostrości.

Wartości odżywcze wściekłego psa

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(60g)
Energia (kalorie)
269.64 kcal
161.78 kcal

Węglowodany w wściekłym psie

Na 100g
Na porcję
(60g)
Węglowodany
35.91 g
21.55 g
Węglowodany przyswajalne
35.91 g
21.55 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(60g)
Tłuszcze nasycone
0.00 g
0.00 g
Tłuszcze nienasycone
0.00 g
0.00 g

Składniki mineralne w przepisie na wściekły pies

Na 100g
Na porcję
(60g)
Sód
4.18 mg
2.51 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny wściekłego psa 65
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w wściekłym psie

Lista alergenów dla wściekłego psa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na wściekły pies

Cena przygotowania wściekłego psa

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Wódka
120 ml
3 niecałe kieliszki
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
6.00
Za 120 ml
Syrop malinowy
100 ml
niecałe pół szklanki
4.80
Za 420.0 ml
Liczba opakowań 1
1.14
Za 100 ml
Koszt składników
29.80
Jak oceniasz przepis na wściekły pies
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób