Przepis na moscow mule krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
  • Sok imbirowy 300 ml
  • Wódka 90 ml 2 kieliszki
  • Sok z limonki 40 ml 4 łyżki stołowe
  • Lód 200 g
  • Mięta 20 g
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
mule mug, kubek z uchem w stylu retro

W kubku z uchem zwanym mule mug umieść lód, wlej piwo imbirowe, sok z limonki oraz wódkę i wymieszaj.

Drinka udekoruj listkami mięty.

Moscow mule podany w metalowym kubku. Ozdobiony jest kawałkami limonki.
Moscow mule
Koszt przygotowania dania
24.62 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
199 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
66

Moscow mule - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o moscow mule

Moscow mule to doskonały pomysł na klasyczny drink na bazie piwa imbirowego i wódki, podawany w blaszanym kubku w uchem. Jeśli jesteś miłośnikiem piwa imbirowego to idealny drink dla Ciebie. Przepis na domowy moscow mule jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go przygotować. Do jego wykonania będą Ci potrzebne następujące składniki: wódka, piwo imbirowe, kostki lodu, sok z limonki oraz listki mięty.

Jak zrobić moscow mule? Potrzebujesz do tego jedynie kubka w stylu retro z uchem, zwanego moscow mule. W kubku umieść lód, wlej piwo imbirowe, wódkę i sok z limonki, wymieszaj i udekoruj świeżymi listkami mięty. Koktajl alkoholowy powstały w latach 40 ubiegłego wieku w jednej z amerykańskich restauracji.

Piwo imbirowe to wynalazek brytyjski. Powstaje na bazie melasy imbirowej. Zawiera bardzo mało alkoholu bo tylko 2%. Nie należy on do prawdziwych piw lecz tak zwanych piw kłączowych, które produkowane były jako napój orzeźwiający często podawany również dzieciom. Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Sok z limonki wspomaga działanie układu pokarmowego poprzez wpływ na rozrzedzenie żółci produkowanej przez woreczek żółciowy, żółć emulguje tłuszcze zawarte w pożywieniu i pomaga je trawić. Limonka jest owocem niskokalorycznym zawiera dużo błonnika pokarmowego, który wpływa na pracę naszych jelit oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu frakcji LDL.

Podsumowując drink idealnie pasuje na imprezę, jest prosty ale na pewno zachwyci Twoich gości. Proporcje piwa do wódki nie powinny przekraczać 3 porcje piwa na 1 porcję wódki. Moscow mule wspaniale orzeźwia nadaje się więc na upalne letnie dni.

Wartości odżywcze moscow mule

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Energia (kalorie)
66.60 kcal
199.80 kcal
Białko
0.14 g
0.42 g
Fenyloalanina
0.01 mg
0.02 mg

Węglowodany w moscow mule

Na 100g
Na porcję
(300g)
Węglowodany
8.67 g
26.01 g
Węglowodany przyswajalne
8.40 g
25.20 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.27 g
0.81 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(300g)
Tłuszcz
0.03 g
0.10 g
Tłuszcze nasycone
0.01 g
0.04 g
Tłuszcze nienasycone
0.02 g
0.06 g
Tłuszcze jednonasycone
0.00 g
0.00 g
Tłuszcze wielonasycone
0.02 g
0.05 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny moscow mule 66
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w moscow mule

Lista alergenów dla moscow mule przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na moscow mule

Cena przygotowania moscow mule

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Sok imbirowy
300 ml
14.00
Za 250,0 ml
Liczba opakowań 2
16.80
Za 300 ml
Wódka
90 ml
2 kieliszki
25.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
4.50
Za 90 ml
Sok z limonki
40 ml
4 łyżki stołowe
7.00
Za 250,0 ml
Liczba opakowań 1
1.12
Za 40 ml
Lód
200 g
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 200 g
Mięta
20 g
6.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
1.20
Za 20 g
Koszt składników
71.00
Jak oceniasz przepis na moscow mule
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób