Dżem z zielonych pomidorów
- Pomidory zielone (2000 g)
- Cukier (400 g)
- Sok cytrynowy (90 ml)
Przepis na dżem z zielonych pomidorów krok po kroku
Posiekaj zielone pomidory i imbir, wrzuć je do blendera. Zmiksuj na puree.
Wlej puree i cukier do dużego garnka. Dodaj skórkę i sok z cytryny, cynamon, ziele angielskie i odrobinę soli.
Doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut do godziny.
Dżem przełóż do czystych słoików i zakręć je dobrze.
Umieść je w garnku z gorącą wodą, upewniając się, że słoiki są całkowicie przykryte i gotuj przez 10 minut.
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z pigwy
-
Dżem z czereśni
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Rogaliki z dżemem
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu z zielonych pomidorów
Dżem z zielonych pomidorów jest naprawdę fantastycznym dodatkiem o przepysznym, głębokim smaku. Wspaniale komponuje się na kanapkach, ale również jedzony ze słoika. Jego przygotowanie zajmuje tylko chwil. Można go zapakować do słoików i zostawić na zimę, kiedy to smakuje jeszcze lepiej.
Przepis na dżem z zielonych pomidorów jest świetną opcją dla każdego, kto kocha przygotowywać przetwory. Zielone pomidory, to produkt, który, aż prosi się o wykorzystanie właśnie w taki sposób. Choć zwykle spożywa się je smażone, to w tej wersji są jeszcze smaczniejsze, to dlatego, że dodaje się do nich naprawdę wiele przypraw. Klasyczny przepis na pomidory zwykle polega tylko na ich smażeniu. Dzięki temu są smaczne, ale również nudne. W tej zupełnie nowej wersji smakują po prostu fantastycznie i na pewno zaskoczą wszystkich fanów ciekawych smaków. Całość nie zabiera zbyt dużo czasu, więc spokojnie mogą się za nią zabrać osoby, które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dżem z zielonych pomidorów, by był naprawdę smaczny, a przy okazji niezbyt skomplikowany, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. To dobra opcja na wykorzystanie zielonych pomidorów, które nie pojawiają się w sklepie zbyt często. Dzięki tej recepturze można przemycić ich smak nawet na zimę, gdyż robi się z nich wspaniałe przetwory. Wiele osób zastanawia się skąd ich zielony kolor. Zielone pomidory są zielone ze względu na niedostateczny proces dojrzenia. Jednak mimo to są bezpieczne i mogą być spożywane, nie należy jednak zjadać ich zbyt wiele na raz. To naprawdę cenne źródło wielu składników. Zawierają one mnóstwo witamin: C, K i A. Dostarczają potas i błonnik. Obecne w nich związki, takie jak: flawonoidy i karotenoidy to bardzo silne antyoksydanty. Dzięki tym substancjom spożywanie pomidorów oddziałuje korzystnie na układ krążenia i służy profilaktyce schorzeń serca. Dlatego dobrze wplatać je jak najczęściej do codziennego menu. Ten dżem wspaniale nadaje się do słoików, jest bardzo pyszny, słodki i pełen smaku. To dobry i prosty przepis, który sprawdzi się nawet dla początkujących.
Alergeny w dżemie z zielonych pomidorów
Lista alergenów dla dżemu z zielonych pomidorów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem z zielonych pomidorów
Wartości odżywcze dżemu z zielonych pomidorów
To zdrowa opcja, która może pojawiać się w diecie na co dzień.
Energia i białka
(249g)
Węglowodany
(249g)
Tłuszcze
(249g)
Witaminy
(249g)
Składniki mineralne
(249g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.