Dorada pieczona
- Dorada tusza (460 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Czosnek (30 g)
Przepis na doradę pieczoną krok po kroku
Rybę opłucz, delikatnie osusz, posyp solą, pieprzem i skrop sokiem z cytryny. Ryby natnij delikatnie nożem z jednej strony. Do każdego nacięcia włóż po 1 ząbku czosnku.
W miseczce zmieszaj ze sobą oliwę, zioła prowansalskie, chili i odrobinę soli. Powstałą mieszanką natrzyj porządnie ryby i wstaw je do lodówki na 20 minut.
W naczyniu żaroodpornym ułóż ryby i przykryj je gałązkami rozmarynu.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez 20 minut.
Więcej informacji na temat dorady pieczonej
Dorada pieczona jest doskonałą opcją dla wszystkich miłośników zdrowych dań. Całość jest prosta, szybki i niezwykle sycąca. Ta ryba sprawdzi się świetnie na obiad, czy kolację.
Przepis na pieczoną doradę będzie doskonałą opcją dla wszystkich miłośników zdrowych dań. Przygotowuje się ją w całości w piekarniku. Ta receptura pokaże ci jak przyrządzić tę rybę najlepiej. To idealna opcja nawet dla osób na diecie, gdyż całość jest delikatna i ma mało kalorii. Całość dostarcza za to naprawdę wiele składników odżywczych, które wspaniale wpłyną na cały organizm. Powstaje z niego ryba niezwykle aromatyczna, gdyż dodaje się do niej dość sporo cytryny, która nadaje mięsu naprawdę orzeźwiającego smaku. Cytryna świetnie łączy się również z ostrym czosnkiem i koperkiem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić doradę pieczoną, by była pyszna, a przy tym odżywcza, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Dowiesz się z niego, ile czasu musisz ją piec, by była smaczna. To idealny pomysł na przemycenie do swojego menu ryby w naprawdę pysznej postaci. Całość ma niezbyt dużo kalorii, a dostarcza wielu cennych składników odżywczych. Tak przygotowana ryba będzie dobrym wyborem zarówno na obiad, jak i na kolację. Można ją jeść beż żadnych dodatków, gdyż smakuję naprawdę pysznie, ale sprawdzi się również w połączeniu z ziemniakami czy warzywnymi frytkami i surówką. Dorada jest świetnym źródłem zdrowych tłuszczów, w tym kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3, które dbają o zdrowie układu krwionośnego, nerwowego i odpornościowego. Dostarcza również sporo cynku i selenu, pierwiastków, które są kluczowe w utrzymaniu prawidłowego zdrowia układu hormonalnego i pracy tarczycy. Całość nie jest zbyt skomplikowana i zawsze się udaje. Tak przygotowana ryba świetnie nadaje się na uroczysty obiad, choć jest dość prosta, to odpowiednio dobrane przyprawy i dodatki sprawiają, że smakuje wyśmienicie. Rybę najlepiej podawać z masłem, gdyż pod wpływem tłuszcz roztopi się i stworzy wspaniały sos, który połączy się koperkiem i czosnkiem. Rybę można również podawać z pietruszką, należy drobno ją posiekać i dodać do całości. Tak przygotowane danie będzie jeszcze zdrowsze.
Alergeny w doradzie pieczonej
Lista alergenów dla dorady pieczonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- dorada tusza
Wartości odżywcze dorady pieczonej
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.