Banany w cieście francuskim
- Ciasto francuskie (250 g)
- Banan (800 g)
- Jajko (1 szt.)
- Sok z cytryny (20 ml)
Przepis na banany w cieście francuskim krok po kroku
Banany obierz, skrop sokiem z cytryny.
Ułóż banany na cieście i zwiń w rulon, złożeniem pod spód. Posmaruj jajkiem.
Piecz w temperaturze.200 st. C, około 15 minut do zarumienienia.
Gotowe banany w cieście ostudź i posyp cukrem pudrem lub polewą czekoladową.
Więcej informacji na temat bananów w cieście francuskim
Banany w cieście francuskim to bardzo prosta, ale niezwykle smaczna potrawa, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ekspresowego gotowania.
Przepis na banany w cieście francuskim to doskonały pomysł na naprawdę ciekawe danie, które idealnie sprawdzi się na co dzień. Głównym składnikiem tego przepisu są oczywiście banany. To one sprawiają, że nie można koło tej przekąski przejść obojętnie. Choć w Polsce banany nie rosną, to są jednym z najpopularniejszych owoców. Zjadamy je w ogromnych ilościach i ciężko się dziwić. Są po prostu smaczne! Zwykle kochamy ich za wyjątkową słodycz, która po upieczeniu staje się jeszcze większa. Jednak to nie wszystko. Banany są nie tylko naprawdę smaczne, ale również bardzo zdrowe. Dlatego warto włączyć je do swojego menu na co dzień. Dlaczego warto je jeść? Banany to owoce, które zawierają wiele składników mineralnych i liczne witaminy. Banany posiadają duże ilości potasu, dzięki czemu pomagają w normalizacji poziomu ciśnienia krwi, łagodzą napięcie w żyłach i tętnicach, dzięki czemu nasze wszystkie narządy są o wiele lepiej dotlenione. Poza licznymi właściwościami zdrowotnymi, banany są dobrym źródłem witaminy C oraz witaminy B6.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić banany w cieście francuskim, by były pyszne i dobre dla początkujących kucharzy, to ten prosty przepis stanowi najlepsze rozwiązanie. Nie potrzebujesz do niego żadnego doświadczenia kulinarnego. Wystarczy piekarnik i odrobina cierpliwości. To danie idealnie sprawdzi się na deser. To dlatego, że banany pieczone w piekarniku stają się delikatne i bardzo słodkie. Nie potrzeba im dodatkowego cukru. To smaczne danie, które posmakuje nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Przepis możesz też dowolnie modyfikować według własnych upodobań. Jeśli chcesz nieco zaszaleć w kuchni, wykorzystaj wiórki kokosowe, czekoladę, czy ulubiony dżem i dodaj je do bananów przed pieczeniem. Dzięki temu za każdym razem możesz cieszyć się innym smakiem tego ulubionego dania. Całość jest prosta, szybka w przygotowaniu i naprawdę ciekawa.
Alergeny w bananach w cieście francuskim
Lista alergenów dla bananów w cieście francuskim przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze bananów w cieście francuskim
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.