Przepis na tatar ze śledzia z jabłkiem krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
pieprz

Śledzie pokrój w drobną kostkę.

Jabłko obierz i pokrój w drobną kostkę.

Dodaj jabłko do śledzia. Całość skrop sokiem z cytryny i dopraw pieprzem.

Tatar polej oliwą.

Tatar ze śledzia z jabłkiem podany w słoiku.
tatar ze śledzia z jabłkiem
Koszt przygotowania dania
17.81 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
794 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
53

Tatar ze śledzia z jabłkiem - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o tatarze ze śledzia z jabłkiem

Tatar ze śledzia z jabłkiem to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają proste polskie dania. Całość jest niezwykle ciekawa, a przy okazji wyjątkowo smaczna.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tatar ze śledzia z jabłkiem, który będzie smaczny, a przy okazji naprawdę ciekawy, to ten przepis stanowi najlepszy pomysł dla ciebie. Do przygotowania tego dania świetnie sprawdzi się biała cebula, która odznacza się dużą ostrością i wspaniale równoważy słony smak śledzia. Można również użyć cebuli czerwonej, która nie tylko dobrze połączy się z pozostałymi produktami, ale także nada całości piękny kolor. Śledzie w tej wersji są znane i popularne od bardzo dawna. Jednak przepis na nie ciągle ewoluuje. W tym wypadku jest to zdecydowanie bardziej urozmaicona wersja. Będą idealną opcją na smaczną i sycącą przystawkę. To super opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni, gdyż całe danie można zrobić w naprawdę nieskomplikowany i mało pracochłonny sposób. W tej wersji nie dodaje się do niej soli, gdyż filety są naprawdę słone, jednak prawdziwi miłośnicy słonego smaku mogą jej użyć. Choć śledzie w różnych konfiguracjach można dostać również w sklepie, jednak te wykonane własnoręcznie są smaczniejsze i bardziej zdrowe. Robiąc je samodzielnie, można ograniczyć ilość soli, a także zrezygnować z konserwantów, dzięki czemu to danie jest znacznie zdrowszą wersją.

Przepis na tatar ze śledzia z jabłkiem to doskonały pomysł na dobry posiłek, który można przygotować w kilka chwil. W dodatku wszystkie składniki znajdziesz z łatwością w każdym sklepie. Sprawdzi się idealnie jako przystawka, czy lekka kolacja. Śledzie to najpopularniejsza w Polsce ryba, jednak wciąż gości na talerzach za rzadko. Ta potrawa to świetny sposób na zwiększenie jego obecności w codziennym menu. Śledzie dostarczają wielu cennych witamin i składników mineralnych. To wspaniałe źródło kwasów Omega 3, selenu, witamin A, E i D. Dostarczają również sporo pełnowartościowego białka. A w wersji z przepysznym sosem są po prostu obłędne.

Wartości odżywcze tatara ze śledzia z jabłkiem

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(201g)
Energia (kalorie)
395.35 kcal
794.66 kcal
Białko
33.36 g
67.05 g

Węglowodany w tatarze ze śledzia z jabłkiem

Na 100g
Na porcję
(201g)
Węglowodany
3.11 g
6.26 g
Węglowodany przyswajalne
2.57 g
5.17 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.54 g
1.09 g
Sacharoza (cukier)
0.47 g
0.94 g
Glukoza
0.43 g
0.86 g
Fruktoza
1.38 g
2.77 g
Skrobia
0.01 g
0.02 g
Laktoza
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(201g)
Tłuszcz
27.79 g
55.86 g
Tłuszcze nasycone
26.23 g
52.72 g
Tłuszcze nienasycone
1.56 g
3.14 g

Witaminy w przepisie na tatar ze śledzia z jabłkiem

Na 100g
Na porcję
(201g)
Tiamina
0.01 mg
0.02 mg
Ryboflawina
1.65 mg
3.32 mg

Składniki mineralne w przepisie na tatar ze śledzia z jabłkiem

Na 100g
Na porcję
(201g)
Fosfor
514.03 mg
1033.21 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny tatara ze śledzia z jabłkiem 53
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w tatarze ze śledzia z jabłkiem

Lista alergenów dla tatara ze śledzia z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Śledź w oleju

Cena przygotowania tatara ze śledzia z jabłkiem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śledź w oleju
600 g
6.00
Za 220.0 g
Liczba opakowań 3
16.36
Za 600 g
Sok z cytryny
7 ml
1.00
Za 20.0 ml
Liczba opakowań 1
0.35
Za 7 ml
Jabłko
180 g
0.50
Za 180.0 g
Liczba opakowań 1
0.50
Za 180 g
Oliwa z oliwek
15 ml
20.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
0.60
Za 15 ml
Koszt składników
39.50
Jak oceniasz przepis na tatar ze śledzia z jabłkiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89.0% osób