Tatar ze śledzia z jabłkiem
- Śledź w oleju (600 g)
- Sok z cytryny (7 ml)
- Jabłko (180 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
Przepis na tatar ze śledzia z jabłkiem krok po kroku
Śledzie pokrój w drobną kostkę.
Jabłko obierz i pokrój w drobną kostkę.
Dodaj jabłko do śledzia. Całość skrop sokiem z cytryny i dopraw pieprzem.
Tatar polej oliwą.
- Tatar ze śledzia z majonezem
- Śledzie pod pierzynką z serem
- Śledzie po tatarsku
- Tatar ze śledzia z suszonymi pomidorami
- Tatar ze śledzia po śląsku
- Tatar ze śledzia po węgiersku
- Tatar ze śledzia z musztardą
- Śledzie w oleju z cebulą i ogórkiem
- Tatar ze śledzia z buraczkami
- Tatar ze śledzia po tatarsku
- Klasyczny tatar ze śledzia
- Tatar ze śledzia
Więcej informacji na temat tatara ze śledzia z jabłkiem
Tatar ze śledzia z jabłkiem to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają proste polskie dania. Całość jest niezwykle ciekawa, a przy okazji wyjątkowo smaczna.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tatar ze śledzia z jabłkiem, który będzie smaczny, a przy okazji naprawdę ciekawy, to ten przepis stanowi najlepszy pomysł dla ciebie. Do przygotowania tego dania świetnie sprawdzi się biała cebula, która odznacza się dużą ostrością i wspaniale równoważy słony smak śledzia. Można również użyć cebuli czerwonej, która nie tylko dobrze połączy się z pozostałymi produktami, ale także nada całości piękny kolor. Śledzie w tej wersji są znane i popularne od bardzo dawna. Jednak przepis na nie ciągle ewoluuje. W tym wypadku jest to zdecydowanie bardziej urozmaicona wersja. Będą idealną opcją na smaczną i sycącą przystawkę. To super opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni, gdyż całe danie można zrobić w naprawdę nieskomplikowany i mało pracochłonny sposób. W tej wersji nie dodaje się do niej soli, gdyż filety są naprawdę słone, jednak prawdziwi miłośnicy słonego smaku mogą jej użyć. Choć śledzie w różnych konfiguracjach można dostać również w sklepie, jednak te wykonane własnoręcznie są smaczniejsze i bardziej zdrowe. Robiąc je samodzielnie, można ograniczyć ilość soli, a także zrezygnować z konserwantów, dzięki czemu to danie jest znacznie zdrowszą wersją.
Przepis na tatar ze śledzia z jabłkiem to doskonały pomysł na dobry posiłek, który można przygotować w kilka chwil. W dodatku wszystkie składniki znajdziesz z łatwością w każdym sklepie. Sprawdzi się idealnie jako przystawka, czy lekka kolacja. Śledzie to najpopularniejsza w Polsce ryba, jednak wciąż gości na talerzach za rzadko. Ta potrawa to świetny sposób na zwiększenie jego obecności w codziennym menu. Śledzie dostarczają wielu cennych witamin i składników mineralnych. To wspaniałe źródło kwasów Omega 3, selenu, witamin A, E i D. Dostarczają również sporo pełnowartościowego białka. A w wersji z przepysznym sosem są po prostu obłędne.
Alergeny w tatarze ze śledzia z jabłkiem
Lista alergenów dla tatara ze śledzia z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź w oleju
Wartości odżywcze tatara ze śledzia z jabłkiem
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin, jednak sporo soli, więc należy na nią uważać w przypadku problemów z żołądkiem, czy układem krwionośnym.
Energia i białka
(201g)
Węglowodany
(201g)
Tłuszcze
(201g)
Witaminy
(201g)
Składniki mineralne
(201g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.