Syrop malinowy
Przepis na syrop malinowy krok po kroku
Wsyp cukier i wlej 1,5 litra wody do średniego rondla. Gotuj przez 1 minutę, mieszając, aż cukier się rozpuści.
Dodaj maliny i gotuj, aż się rozpadną, około 5 do 6 minut. W razie potrzeby rozbij je szpatułką.
Gdy jagody zostaną całkowicie rozdrobnione, przecedź syrop do słoika za pomocą sitka o drobnych oczkach.
Więcej informacji na temat syropu malinowy
Syrop malinowy jest idealnym dodatkiem do zimowej herbaty, ale także pysznych domowych deserów. Można go przygotować z łatwością w swojej kuchni w kilka chwil.
Przepis na syrop malinowy to najlepszy sposób na prosty dodatek do wielu deserów i napojów. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić syrop malinowy, by był domowy, a przy okazji naprawdę pyszny, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To pomysł na wspaniałe urozmaicenie do herbaty, czy naparów ziołowych. Choć w tym przypadku dodaje się do niego odrobiny słodzika, można też przygotować go bez cukru. Dzięki temu sprawdzi się również dla osób, które borykają się z problemami z gospodarką cukrową. Do przygotowania należy użyć świeżych malin. Dzięki temu zachowuje on najlepszy smak, aromat i najwięcej prozdrowotnych właściwości. Maliny to owoce jagodowe, które są dość popularne w Polsce. To bardzo dobrze, gdyż zawierają prawdziwe bogactwo prozdrowotnych związków, a w dodatku są niskokaloryczne i mają bardzo niski indeks glikemiczny. To sprawia, że świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju dietach, również redukcyjnych. Można je z łatwością dostać w sklepie przez cały rok, jednak sezon na nie panuje zwłaszcza latem. To właśnie wtedy dobrze jest sięgnąć po te przepyszne owoce, które wspaniale sprawdzają się jedzone na surowo, ale nie tylko. Ze względu na wyjątkowo słodki smak będą idealnym wyborem do różnego rodzaju deserów. W tym również do słodkiego syropu. Choć ceniony za swój wspaniały smak, taki syrop ma również mnóstwo dobroczynnych właściwości. To wspaniałe źródło witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem i wspiera układ odpornościowy, a także walkę z wolnymi rodnikami. Im więcej jej w diecie, tym lepiej. Maliny wspierają również walkę z różnymi infekcjami, także tymi górnego układu oddechowego, które popularne są w sezonie jesienno — zimowym. Są świetnym środkiem napotnym i pomagają zwalczyć gorączkę. W dodatku syrop jest bezpieczny nawet dla małych dzieci, więc sprawdzi się świetnie w początkowym etapie przeziębienia.
Alergeny w syropie malinowym
Lista alergenów dla syropu malinowy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop malinowy
Wartości odżywcze syropu malinowy
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(1000g)
Węglowodany
(1000g)
Tłuszcze
(1000g)
Witaminy
(1000g)
Składniki mineralne
(1000g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.