Salceson w butelce
- Golonka wieprzowa (1000 g)
- Cebula (100 g)
- Sól - 1 łyżka (10 g)
Przepis na salceson w butelce krok po kroku
Golonkę umyj dokładnie i podziel na mniejsze kawałki. Włóż do garnka i zalej 2 litrami wody. Dodaj cebulę, ziele angielskie i liść laurowy. Całość gotuj przez 2 godziny, aż do miękkości mięsa.
Ugotowane mięso podziel na mniejsze kawałki. Dodaj do niego sól pieprz i czosnek, następnie całość dokładnie wymieszaj.
Górę butelki wytnij, a do środka włóż mięso. Całość owiń szczelnie folią spożywczą i włóż do lodówki na 8 godzin.
Więcej informacji na temat salcesonu w butelce
Salceson w butelce to świetna i łatwa opcja na przygotowanie pysznej wędliny. To dobry wybór do kanapek, ze względu na naprawdę wspaniały smak i proste wykonanie. To świetna opcja dla wszystkich miłośników mięsnych dań. Salceson w domowej wersji jest mniej tłusty, a przy tym bardziej sycący i mocniej przyprawiony. Oczywiście poziom doprawienia można w pełni kontrolować, dzięki czemu jest on dopasowany do indywidualnych preferencji.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić salceson w butelce, by był smaczny a przy tym naprawdę prosty, to ten przepis przypadnie ci do gustu. To wspaniała opcja dla wszystkich osób, które chcą spożywać tylko sprawdzone mięsne wyroby, w których będzie dużo mięsa, a niezbyt dużo tłuszczu, a przy tym zrobić je łatwo w domowych warunkach. Dzięki użyciu zwykłej plastikowej butelki jest to w pełni możliwe. Wystarczy tylko duża butelka po napoju, którą będzie można napełnić ugotowanym i pokrojonym mięsem. Dzięki użyciu tego sposobu nie trzeba korzystać ze specjalnych foremek czy siatek, a także można spokojnie odtworzyć przepis w domu. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów domowych wyrobów.
Przepis na salceson w butelce jest niezwykle łatwy i potrzeba do niego niezbyt dużo składników, dzięki czemu nie sprawia on żadnych problemów. By go zrobić wystarczy tylko dobrej jakości wieprzowina. Idealnie nada się w tym wypadku golonka, która choć zawiera sporo mięsa, to dodatkowo ma również niewielką ilość tłuszczu, który po gotowaniu lekko się topi i wspaniale łączy kawałki mięsa.
Domowe wyroby mięsne cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, są znacznie lepsze, a przy tym zdrowsze niż te dostępne w sklepach. To ze względu na mniejszy udział tłuszczów nasyconych, wybór bardziej delikatnego i odżywczego mięsa, a także mniejszy dodatek soli. W takim wydaniu całość będzie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem. Ten domowy salceson jest tak smaczny, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. To dobry pomysł na dodatek do kanapek, najlepiej smakuje zaraz po przygotowaniu. Ten pyszny wyrób jest w dodatku bardzo łatwy. Ten sprawdzony przepis będzie dobrym wyborem dla początkujących.
Alergeny w salcesonie w butelce
Lista alergenów dla salcesonu w butelce przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na salceson w butelce
Wartości odżywcze salcesonu w butelce
Ta wędlina nie powinna gościć w diecie zbyt często, ze względu na spory udział tłuszczów nasyconych.
Energia i białka
(111g)
Węglowodany
(111g)
Tłuszcze
(111g)
Witaminy
(111g)
Składniki mineralne
(111g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.