Prawdziwki w occie
- Prawdziwki (1500 g)
- Cukier - 2 łyżki (24 g)
- Cebula (150 g)
Przepis na prawdziwki w occie krok po kroku
Grzyby oczyść i dodaj do garnka, zalej zimną wodą (4 szklanki). Zagotuj. Gotuj przez około 15 minut (licząc od kiedy woda zaczęła wrzeć.
Ugotowane grzyby wylej na sitko i wypłucz zimną wodą.
W drugim garnku zagotuj 3 szklanki wody, dodaj 2 łyżki soli, cukier, szklankę octu, 13 ziaren ziela angielskiego i 6 liści laurowych.
Pokrój ubraną cebulę w plastry.
Słoiki napełniaj na przemian grzybami i cebulą. Zalej całość zalewą, by wszystko zostało przykryte. Zakręć dokładnie słoiki.
W dużym garnku na dnie umieść ściereczkę. Ułóż słoiki nakrętką od góry. Wlej wodę na wysokość 3/4 słoików i zagotuj.
Od momentu wrzenia licz 20 minut - po tym czasie wyjmij słoiki i ułóż je tym razem dnem do góry.
-
Marynowane grzybki
-
Grzyby w occie
-
Rydze marynowane
-
Tradycyjne grzyby marynowane
-
Opieńki marynowane
-
Kurki marynowane
-
Marynata do grzybów
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Marynowane pieczarki
-
Marynowane prawdziwki
-
Podgrzybki marynowane
-
Kanie marynowane
-
Maślaki w occie
-
Maślaki marynowane
-
Rydze kiszone
-
Grzyby marynowane na słodko
-
Grzyby po kaszubsku
-
Kurki w occie
-
Grzyby marynowane
Więcej informacji na temat prawdziwków w occie
Dobre prawdziwki w occie na zimę do słoików sprawdzą się jako wyśmienita przystawka. Uwielbiasz prawdziwki w occie? Oto pyszny przepis na te grzyby w zalewie octowej. Przepis na prawdziwki w occie jest łatwy i prosty do zrobienia. Znakomity pomysł na wykorzystanie świeżych prawdziwków to marynowane grzyby do słoików. Na zimę czy na różne uroczystości prawdziwki w occie to dobry dodatek do potraw. Jak zrobić prawdziwki w occie, by były pyszne? Poznaj najlepsze porady na zrobienie znakomitych przetworów.
Przepis na prawdziwki w occie wymaga, by mieć dostępne słoiki oraz garnki. Co do tego, ile słoików potrzebujesz, warto jest ocenić to podczas przygotowania przepisu. Podczas gotowania świeże grzyby zmienią swoją objętość. Ułożenie grzybów w słoiku sprawi, że mogą one zająć różną objętość. Słoiki i nakrętki powinny być czyste. Dobrze jest, gdy są wyparzone.
Wykonanie przepisu na prawdziwki w occie należy zacząć od jak najdokładniejszego oczyszczenia grzybów. Jest to ważne, ponieważ grzyby rosną wśród wielu liści, piasku, roślinności i innych. Usunięcie tych zanieczyszczeń jest kluczową kwestią. Kolejną rzeczą jest uporządkowanie grzybów. Malutkie grzyby można marynować w całości. Gdy grzyby są większe, pokrój je na mniejsze kawałki, na przykład na pół. Jeśli chcesz, z grzybów możesz marynować tylko kapelusze – odetnij wtedy nóżki. Marynowanie nóżek jest jak najbardziej w porządku, więc jeśli chcesz je zachować – nie usuwaj ich.
Jak zrobić prawdziwki w occie, by zachować długi termin do spożycia? Zalewa octowa jest ważna – nadaje smak i konserwuje. Ta zalewa octowa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy zagotować składniki. Prawdziwki w occie powinno się zapasteryzować. Wystarczy do tego celu jedynie duży garnek i koniecznie ściereczka, którą położysz na dnie. Przy pasteryzacji w tej formie musisz dobrze ustawić słoiki. Nie mogą się one stykać ze sobą. To grozi pęknięciem podczas gotowania. Słoiki wystarczy ułożyć normalnie, zakrętką do góry. Ilość wody do pasteryzacji jest ważna. Należy jej wlać tyle, by przykryły słoiki w ¾ ich wysokości. Odkąd woda zacznie wrzeć należy gotować słoiki przez 20 minut. Po tym czasie wyjmij słoiki i ułóż je dnem do góry – wtedy wieczka powinny się zassać i stać się wklęsłe. Gdyby się tak nie stało należy powtórzyć proces gotowania słoików, przy czym przed gotowaniem spróbuj słoik zakręcić od nowa.
Jak zrobisz pyszne, świeże prawdziwki w occie, możesz zjeść je już w tym samym dniu, w którym je przygotowałeś. Jednak zdecydowanie lepsze w smaku będą przetwory dopiero na minimum 3 dni po zrobieniu. Im dłużej ich nie jesz tym są lepsze. Najlepiej jest je spożyć w ciągu roku. Świeże prawdziwki na zimę do słoików to fajny sposób na smaczne przetwory.
Alergeny w prawdziwkach w occie
Lista alergenów dla prawdziwków w occie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na prawdziwki w occie
Wartości odżywcze prawdziwków w occie
Bardzo niskokaloryczny dodatek do potraw. Można śmiało dodawać do posiłków będąc na diecie.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.