Podgrzybki w śmietanie
- Podgrzybki - 500 (1 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (5 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
Przepis na podgrzybki w śmietanie krok po kroku
Dokładnie umyj grzyby i oczyść, a następnie osusz.
Pokrój podgrzybki na plasterki lub kawałki, w zależności od ich wielkości.
Rozgrzej masło na dużej patelni lub w rondlu na średnim ogniu. Dodaj posiekaną cebulę i smaż, aż będzie miękka i lekko zrumieniona.
Dodaj posiekany czosnek i podgrzybki do cebuli. Smaż przez kilka minut.
Następnie dodaj śmietanę do podgrzybków. Delikatnie wymieszaj i doprowadź do wrzenia. Zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez około 5-7 minut.
Grzyby podawaj z dużą ilością drobno posiekanej natki pietruszki.
-
Marynowane grzybki
-
Grzyby w occie
-
Rydze marynowane
-
Tradycyjne grzyby marynowane
-
Opieńki marynowane
-
Kurki marynowane
-
Marynata do grzybów
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Marynowane pieczarki
-
Marynowane prawdziwki
-
Podgrzybki marynowane
-
Kanie marynowane
-
Maślaki w occie
-
Maślaki marynowane
-
Rydze kiszone
-
Grzyby marynowane na słodko
-
Grzyby po kaszubsku
-
Kurki w occie
-
Grzyby marynowane
Więcej informacji na temat podgrzybków w śmietanie
Podgrzybki w śmietanie to doskonały pomysł na zamknięcie sporej dawki witamin w jednym posiłku, po które możemy sięgnąć w dowolnej chwili.
Przygotowanie ich jest niezwykle proste i szybkie, na pewno poradzi sobie z nią każdy nawet osoba początkująca w kuchni.
W tym wypadku wystarczy, że wybierzesz swoje ulubione grzyby. Śmiało możesz postawić na borowiki, podgrzybki, maślanki, opieńki, kurki czy pieczarki. Tak naprawdę każdy rodzaj grzybów się sprawdzi.
Do mojego dzisiejszego przepisu będziesz potrzebować takie składniki jak
Jak zrobić świeże podgrzybki w śmietanie?
W pierwszej kolejności oczyść dokładnie grzyby i sparz krótko we wrzątku, nie gotuj grzybów.
Pokrój podgrzybki na plasterki lub kawałki, w zależności od ich wielkości. Rozgrzej masło na dużej patelni lub w rondlu na średnim ogniu. Dodaj posiekaną cebulę i smaż, aż będzie miękka i lekko zrumieniona. Dodaj posiekany czosnek i podgrzybki do cebuli. Smaż przez kilka minut. Następnie dodaj śmietanę do podgrzybków. Delikatnie wymieszaj i doprowadź do wrzenia. Zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez około 5-7 minut. Grzyby podawaj z dużą ilością drobno posiekanej natki pietruszki. Nasze pyszne grzyby w sosie śmietanowym są gotowe do podania. Będą one dobre dla wszystkich członków rodziny.
Do grzybów jednak warto dodać cebulę, ma ona działanie antybakteryjne i antywirusowe, co ma ogromne znaczenie w kontekście naszej odporności szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym.
Przepis na podgrzybki w śmietanie to szybki sposób na obiad lub kolację dla całej twojej rodziny dlatego koniecznie zapamiętaj mój dzisiejszy prosty przepis.
Sam przekonaj się, jakie są smaczne.
Alergeny w podgrzybkach w śmietanie
Lista alergenów dla podgrzybków w śmietanie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Masło
Wartości odżywcze podgrzybków w śmietanie
Do przygotowania naszego dzisiejszego dania śmiało możesz użyć dowolnych grzybów.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.