Placek rafaello
- Jajko (6 szt.)
- Cukier (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (130 g)
- Mąka ziemniaczana (45 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Śmietanka kremowa 36% (700 ml)
- Wiórki kokosowe (80 g)
- Cukier puder (80 g)
Przepis na placek rafaello krok po kroku
Białka i żółtka oddziel od siebie do osobnych miseczek
Białka ubij na sztywną pianę. Dodaj do piany cukier i cukier waniliowy i nadal ubijaj. Wrzucaj po jednym żółtku, wciąż ubijając.
Blaszkę do pieczenia wyłóż papierem i wylej na nią ciasto.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 40 minut
Biszkopt podziel na 2 równe części.
Śmietankę ubij z cukrem na sztywno.
Dorzuć również wiórki i wymieszaj łyżką.
Gotowe ciasto przekładaj masą.
Więcej informacji na temat placka rafaello
Placek rafaello to idealna opcja, na co pyszny deser o intensywnie kokosowym smaku. Przypomina nieco klasyczną pralinkę, jednak jest nieco bardziej wyważone. To wspaniała opcja dla tych, którzy szukają tradycyjnego ciasta, lecz w nieco innej odsłonie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić placek rafaello, który będzie naprawdę dobry, to ten prosty przepis przypadnie ci do gustu. Do jego zrobienia używa się tylko kilku składników, które spokojnie można znaleźć w każdej domowej spiżarni. Placek jest niezwykle prosty, a bardzo słodki. Wspaniale sprawdzi się na wyjątkowe okazje. Jego stworzenie zabiera tylko kilka minut. To coś idealnie dla wszystkich miłośników kokosowych smaków, w tym wypieku to właśnie on króluje.
Ten pomysł na placek rafaello będzie idealną opcją dla wszystkich, którzy szukają ciekawej inspiracji na ciasto szybkie i dobre. Tak przygotowany placek jest nie tylko bardzo smaczny, ale również łatwy i intensywnie kokosowy. Nie potrzebujesz do niego dużej ilości składników. Przyda się tylko mleczko kokosowe i wiórki kokosowe, a także baza do biszkoptu. Choć bardzo łatwe, to jest niezwykle smaczne i inne niż wszystkie. Najlepiej smakuje na zimno i fajne się prezentuje ze względu na liczne warstwy. To najprostsze, a przy tym najbardziej efektowne ciasto, jakie uda ci się znaleźć. Wiórki kokosowe, które są jednym z głównych składników, to świetne źródło błonnika. W dodatku wspaniale komponują się z masą i sprawiają, że jest ona nieco ciekawsza i ma wspaniałą konsystencję. To ciasto idealne dla wszystkich, którzy nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni. Jego przygotowanie jest naprawdę proste, a dzięki temu jest też bardzo szybkie. W dodatku przepis na biszkopt, który jest jego podstawą, jest bardzo łatwy, a poza tym używa się do niego tylko podstawowych składników. W tym przepisie wykorzystuje się sporo jajek, można zrobić go z mniejszej ilości, jednak wtedy nie będzie tak sprężysty i wysoki. W opcji z mniejszą ilością warto zmniejszyć też ilość mąki. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil, a efekt końcowy zaskakuje pięknym wyglądem i smakiem. Jest to pyszny wybór zwłaszcza na święta, ale również na imprezę z przyjaciółmi.
Alergeny w placku rafaello
Lista alergenów dla placka rafaello przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze placka rafaello
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(144g)
Węglowodany
(144g)
Tłuszcze
(144g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.