Lody z truskawek
Przepis na lody z truskawek
Jak zrobić lody z truskawek? Przedstawiam Wam mój przepis na pyszne i domowe lody truskawkowe, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W tej wersji wykorzystuję do tego mrożone truskawki oraz jogurt naturalny, co sprawia, że lody są zdrowsze i lżejsze niż te dostępne w sklepach.
Na początek przygotujmy wszystkie składniki. Będziemy potrzebować 250 g truskawek, 200 g jogurtu greckiego pełnotłustego oraz 10 g cukru. Truskawki dokładnie umyjmy i pozbądźmy się szypułek, a następnie wrzućmy do blendera razem z jogurtem i cukrem.
Zblendujmy składniki na gładką masę. Powstałą masę przełóżmy do pojemniczków na lody. Jeśli nie posiadamy specjalnych foremek, możemy użyć zwykłych plastikowych kubeczków i do środka włożyć patyczki do lodów.
Teraz czas na etap zamrażania. Pojemniczki z masą umieśćmy w zamrażarce i pozostawmy tam na około 4-6 godzin, aby lody dobrze się schłodziły i zamarzły.
Po upływie tego czasu możemy wyjąć lody z truskawek z zamrażarki i rozkoszować się ich pysznym smakiem. Ta domowa wersja lodów z truskawek z pewnością zachwyci Waszych domowników i sprawi, że już nigdy nie sięgniecie po gotowe lody z supermarketu.
Przygotowanie tego przepisu nie zajmie nam wiele czasu, a efekt będzie naprawdę zaskakujący. Lekkie, orzeźwiające lody z truskawek będą idealne na letnie popołudnie albo jako deser po obiedzie.
Warto podkreślić, że ta wersja lodów jest także dostosowana dla osób dbających o dietę. Mniej cukru, więcej naturalnych składników - co może być lepszego? Dzięki temu przepisowi możemy cieszyć się pysznym smakiem loda bez wyrzutów sumienia.
Śmiało zachęcam do wypróbowania tego przepisu na domowe lody truskawkowe. Ich przygotowanie jest proste, a efekt naprawdę wart zachodu. Smacznego!
- Truskawki (250 g)
- Jogurt grecki pełnotłusty (200 g)
- Cukier (10 g)
Przepis na lody z truskawek krok po kroku
Truskawki umyj i pozbaw szypułek.
Wrzuć do blendera razem z jogurtem i cukrem.
Zblenduj na gładką masę.
Masę przełóż do pojemniczków na lody i włóż do zamrażarki na 4-6 godzin.
-
Ciasto z truskawkami
-
Placek z truskawkami
-
Szybkie ciasto z truskawkami budyniowe
-
Tarta z truskawkami
-
Semifreddo
-
Jak zrobić pancake
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Ciasto jogurtowe z truskawkami
-
Semifredo
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Ciasto ucierane z truskawkami
-
Placki na maślance
-
Biszkopt z truskawkami
-
Drożdżówki z truskawkami
-
Deser z galaretki
-
Tort truskawkowy
-
Slushy
-
Mus truskawkowy
-
Deser z truskawkami
Więcej informacji na temat lodów z truskawek
Lody z truskawek to doskonała opcja na naprawdę smaczny domowy deser, który przypadnie Ci do gustu, gdy kochasz owocowe i lekkie słodkości. Są idealne na lato.
Przepis na lody z truskawek to świetna opcja, by włączyć do menu nieco więcej tych smacznych owoców. Domowe lody truskawkowe zachwycają słodyczą i kremowym wykończeniem. Możesz je przygotować zarówno ze świeżych owoców, co jest polecane zwłaszcza w sezonie, jak i z mrożonych truskawek. Najlepiej połączyć je z jogurtem naturalnym. To też dobra opcja dla dzieci, gdyż nie zawierają tak dużo cukru, a wciąż są bardzo smaczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić lody z truskawek, by były pyszne, a przy tym dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. . Będzie idealnym dopełnieniem domowych deserów, zwłaszcza tych letnich, gdyż wspaniale orzeźwiają. Te lody można z łatwością przygotować w domowych warunkach. Do ich zrobienia wcale nie potrzeba żadnych skomplikowanych i specjalnych urządzeń. Wystarczy tylko blender, a także zamrażarka. Dzięki temu łatwo można je zrobić w domu. Można je zamrozić w specjalnie stworzonych do tego celu pojemniczkach, które można z łatwością kupić w sklepie, albo wykorzystać jeden duży plastikowy pojemnik, który nadaje się do mrożenia. Głównym składnikiem tego przepisu są truskawki. Te letnie owoce są wprost uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Dlatego warto wykorzystywać je w jak największej ilości domowych przepisów. Truskawki oprócz tego, że są niezwykle smaczne, to są też bardzo zdrowym produktem. Truskawki są owocami bogatymi w witaminę C, potas, czy kwas foliowy. Oprócz witaminy C truskawki obfitują również w inne przeciwutleniacze, takie jak flawonoidy. Truskawki są żółciopędne i moczopędne, dobroczynnie wpływają na funkcjonowanie i pracę nerek i wątroby. W truskawkach znajdziemy również błonnik, który korzystnie wpływa na perystaltykę jelit oraz wiąże się z zapobieganiem rozwojowi nowotworów jelita grubego. Badania wykazały, że może on wpływać na obniżenie poziomu tzw. „złego cholesterolu” we krwi.
Alergeny w lodach z truskawek
Lista alergenów dla lodów z truskawek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki pełnotłusty
Wartości odżywcze lodów z truskawek
To opcja, która zawiera mniej cukru niż domowe wyroby, więc będzie lepszym wyborem.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.