Kurczak marynowany w jogurcie
- Piersi kurczaka bez skóry (400 g)
- Jogurt naturalny (200 ml)
- Miód (20 g)
Przepis na kurczaka marynowanego w jogurcie krok po kroku
Mięso przetnij na cieńsze kawałki, lekko rozbij tłuczkiem.
Jogurt wymieszaj z miodem i przyprawami: łyżeczką tymianku, bazylii, oregano, słodkiej i ostrej papryki, pieprzu oraz soli.
Tak przygotowaną marynatą, natrzyj kurczaka, włóż do pojemnika z przykrywką. Schłodź w lodówce przez całą noc.
Piersi wyjmij z marynaty i na dobrze rozgrzanej patelni obsmaż z obu stron.
Przełóż na blachę i wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C na 20 minut.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kurczaka marynowanego w jogurcie
Kurczak marynowany w jogurcie to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych dań. Mięso w aksamitnej marynacie jest bardzo kruche i soczyste, idealne na obiad.
Przepis na kurczaka marynowanego w jogurcie to pyszny pomysł na obiad dla całej rodziny. Wystarczy połączyć go z ulubionym dodatkiem skrobiowym i surówką, by uzyskać naprawdę fantastyczne danie, po które możesz sięgać każdego dnia. Drób jest mięsem chudym i niezwykle zdrowym. Sprawdzi się w diecie tradycyjnej, jak i redukcyjnej. Jest również idealne dla dzieci, nawet tych najmniejszych. To dobre źródło pełnowartościowego białka, które pomaga budować mięśnie i dba o sytość.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kurczaka marynowanego w jogurcie, by był smaczny, prosty i dobry dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Jego głównym składnikiem jest mięso z kurczaka i jogurt naturalny, czyli duet idealny. Tak przygotowane danie będzie dobrą opcją na posiłek dla całej rodziny. Marynowanie kurczaka jest etapem niezwykle niezbędnym, by stworzyć na jego bazie smaczny posiłek. Dzięki temu zyska odpowiedni smak, ale również soczystość. Jest to ważne, szczególnie w mięsie drobiowym. Dlaczego? Gdyż zwykle jest ono pozbawione dużych ilości tłuszczu, przez co w trakcie obróbki termicznej wysycha. A to wpływa negatywnie na jego smak. Dodatkowo marynaty pozwalają zachować odpowiednią kruchość, a także zwiększają możliwości przyprawienia mięsa. Dzięki marynowaniu przyprawy mogą przejść w głąb potrawy, co sprawia, że mięso jest po prostu smaczniejsze. Jeśli chcesz, by mięso zachwyciło domowników, koniecznie wypróbuj tego pomysłu. Zachwycisz nim wszystkie, nawet najbardziej delikatne podniebienia. Do marynowania możesz używać każdego rodzaju jogurtu, zarówno tego, który ma dużą zawartość tłuszczu, jak i tych niskotłuszczowych. Sprawdzi się naturalny, ale również grecki. Warto po prostu wybierać taki, który lubisz. Do stworzenia marynaty idealnie sprawdzają się świeże zioła, jak i te suszone, od Ciebie zależy, jakie wybierzesz.
Alergeny w kurczaku marynowanym w jogurcie
Lista alergenów dla kurczaka marynowanego w jogurcie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze kurczaka marynowanego w jogurcie
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo białka.
Energia i białka
(155g)
Węglowodany
(155g)
Tłuszcze
(155g)
Witaminy
(155g)
Składniki mineralne
(155g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.