Jajka w cebuli
- Jajko (4 szt.)
- Cebula - łupiny (60 g)
- Ocet spirytusowy (10 ml)
Przepis na jajka w cebuli krok po kroku
Na dno garnka wyłóż połowę łupin i ułóż jajka.
Przykryj całość wodą i dodaj ocet. Wrzuć pozostałe łupiny.
Dodaj szczyptę soli i gotuj 15 minut.
Jajka pozostaw w garnku do wystudzenia.
-
Sałatka z brokułem
-
Muffinki jajeczne
-
Jajko faszerowane awokado
-
Tortilla z jajkiem
-
Chaczapuri adżarskie
-
Jaja faszerowane szynką
-
Chrzan z jajkiem
-
Keto gofry
-
Omlet dla dzieci
-
Tortilla z jajecznicą
-
Jajka w sosie chrzanowym
-
Jajka w sosie koperkowym
-
Sos remoulade
-
Omlet z cukinią
-
Sałatka pieczarkowa z jajkiem
-
Jajka faszerowane z szynką
-
Sałatka z surimi i jajkiem
-
Kurczak z jajka
-
Przekąski z jajkiem
Więcej informacji na temat jajek w cebuli
Jajka w cebuli to doskonała opcja na szybkie i proste farbowanie jajek na Wielkanoc. Tak przygotowane jajka pięknie się prezentują, a do tego są bardzo ekologiczne. Sprawdzą się, zwłaszcza jeśli staramy się prowadzić zdrowy, naturalny dom. W dodatku cały proces jest znacznie prostszy, niż może się wydawać.
Przepis na jajka wielkanocne w cebuli to doskonała opcja na piękne, barwione pisanki. Jajka gotowane w cebuli zyskują piękny, brązowy, głęboki kolor. Jajka gotuje się w łupinach cebuli, dlatego należy wcześniej zgromadzić ich odpowiednią ilość. Najlepiej przed świątecznym gotowaniem wszystkie łupiny odkładać do osobnego pojemnika. Im więcej łupin uda się zebrać tym więcej jajek możemy zabarwić. Dodatkowo kolor będzie również bardziej atrakcyjny i widoczny. Jajka farbowane w taki sposób, są świetną ozdobą stołu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jajka w cebuli, by stworzyć niebanalną dekorację i dodatek do wielkanocnego koszyczka, to ten prosty przepis będzie idealnym wyborem. Dowiesz się z niego jak farbować jajka w cebuli krok po kroku. Farbowanie jajek, to nie tylko część wielkanocnej tradycji, ale również świetny pomysł na użycie kreatywności, czy wykorzystanie starych resztek z kuchni. Możesz je bowiem przygotować ze sztucznymi barwnikami dostępnymi w sklepie lub tym, co znajdziesz w swojej spiżarni. Najpopularniejszym sposobem jest ich gotowanie w cebuli, a zwłaszcza jej łupkach. Jajka zyskują piękny, rdzawy kolor. Naturalne barwniki są doskonałym wyborem, zwłaszcza gdy dbamy o zdrowie i chcemy uzyskać kolorowe pisanki, bez obecności wątpliwej jakości dodatków do żywności. Co zrobić, by domowe pisanki były najładniejsze? Po pierwsze wybieraj jak najbielsze jajka. Im jaśniejsza skorupka jajka, tym czystszy i bardziej intensywny kolor pisanki. To ważne zwłaszcza w przypadku domowych barwników, które nie są tak intensywne, jak te sklepowe. Po barwieniu, wystudzeniu i wysuszeniu pisanek, przetrzyj skorupkę ściereczką nasączoną oliwą. Będą pięknie błyszczeć! Dzięki temu wspaniale zaprezentują się na wielkanocnym stole.
Alergeny w jajkach w cebuli
Lista alergenów dla jajek w cebuli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze jajek w cebuli
To opcja, która jest zdrowa i zawiera sporo białka oraz witamin.
Energia i białka
(68g)
Węglowodany
(68g)
Tłuszcze
(68g)
Witaminy
(68g)
Składniki mineralne
(68g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.