Golonka z indyka w piwie
- Golonka z indyka - 2 sztuki (400 g)
- Piwo ciemne - 2 szklanki (500 ml)
- Czosnek - 3 ząbki (10 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na golonkę z indyka w piwie krok po kroku
Golonki umyj i natrzyj solą i pieprzem, czosnkiem przeciśniętym przez praskę.
Polej olejem i dokładnie natrzyj mięso.
Odłóż golonki do lodówki na 2-3 godziny.
Piwo przelej do garnka i delikatnie podgrzewaj.
Zalej golonkę piwem i duś przez około 2 godziny.
-
Golonka z indyka
-
Golonka w piwie
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Golonka po bawarsku
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Galat z golonki
-
Golonka w kapuście kiszonej
-
Golonka w pepitkę
-
Golonka z indyka pieczona
-
Marynata do golonki
-
Golonki z indyka pieczone
-
Gotowana golonka
-
Golonka pieczona w rękawie
-
Golonka pieczona w piwie
-
Golonka z piekarnika
-
Golonka z kociołka
-
Golonka
Więcej informacji na temat golonki z indyka w piwie
Golonka to fragment mięsa zazwyczaj z kością, który po długim gotowaniu lub pieczeniu jest niezwykle aromatyczny i soczysty.
Dzisiaj przedstawię Ci mój przepis na golonkę z indyka w piwie, z którą poradzi sobie każdy, ponieważ przepis jest bardzo prosty i niewymagający.
Golonka w porównaniu z innymi rodzajami mięs charakteryzuje się wysoką zawartością żelaza, fosforu, witaminy B1. Zawiera także witaminę B12, B6, które są charakterystyczne tylko dla produktów pochodzenia zwierzęcego.
Żelazo zawarte w mięsie określa się jako hemowe, czyli takie, które jest bardziej biodostępne dla naszego organizmu i cechuje się wyższą wchłanialnością niż żelazo niehamowane, występujące w produktach roślinnych.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować naszego głównego składnika, czyli golonki i piwa. Może to być golonka z indyka lub wieprzowa, wybierz według swoich preferencji smakowych.
Dodatkowo piwo, czosnek, olej i przyprawy.
Zatem, jak zrobić golonkę z indyka w piwie?
W pierwszej kolejności golonki umyj i natrzyj solą i pieprzem, czosnkiem przeciśniętym przez praskę. Polej olejem i dokładnie natrzyj mięso. Następnie odłóż golonki do lodówki na 2-3 godziny. Piwo przelej do garnka i delikatnie podgrzewaj. Na końcu zalej golonkę piwem. Golonka będzie dobra do spożycia za około 2-3 godziny. Cały czas gotuj je na niewielkim ogniu.
Golonka z indyka w piwie będzie idealnie się komponować z ziemniaczanym puree i kiszoną kapustą. Ziemniaki wbrew pozorom to nie są tylko niepotrzebne kalorie na talerzu. Jakiś czas temu zyskały złą sławę, ale nadszedł czas aby je odczarować. Są one niskokaloryczne i łatwostrawne, zawierają witaminę C, potas i wapń, dodatkowo są powszechnie dostępne i tanie. Ich kaloryczność zależy w dużej mierze od sposobu przygotowania i obróbki termicznej. Te gotowane na parze będą dietetyczne lub jak niektórzy mówią fit.
Skoro już znasz mój sprawdzony przepis, przygotuj ją na obiad dla swoich bliskich.
Pyszna golonka to idealny pomysł na rodzinny obiad lub kolację. Mięso możesz podawać też z cebulą lub w sosie. Postaw na swoje ulubione dodatki i przygotuj soczyste, kruche mięso.
Alergeny w golonce z indyka w piwie
Lista alergenów dla golonki z indyka w piwie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Piwo ciemne
Wartości odżywcze golonki z indyka w piwie
W podobny sposób możesz przygotować golonki wieprzowe.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.