Frittata ze szparagami
- Szparagi (150 g)
- Cebula (100 g)
- Jajko (5 szt.)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na frittatę ze szparagami krok po kroku
Do dużej miski wbij jajka i połącz je z mlekiem. Dodaj sól, zioła i pieprz.
Szparagi umyj i przełam. Pokrój je w małe plasterki.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę. Dodaj szparagi.
Wlej na nią masę jajeczną.
Wsadź patelnię do nagrzanego do 180 st. C piekarnika i piecz przez 15 minut.
Więcej informacji na temat frittaty ze szparagami
Frittata ze szparagami to pyszny pieczony omlet z dużą ilością warzyw, który po prostu zachwyca smakiem i aromatem. Całość jest pyszna, szybka i aromatyczna.
Przepis na frittatę ze szparagami to doskonały pomysł na danie, które dobrze sprawdzi się na obiad czy kolację. To najlepsza frittata sezonowa, idealnie sprawdzi się w maju, kiedy można dostać najlepsze szparagi. Omlet robi się głównie z jajek, dlatego należy wybierać te o najlepszej jakości. Idealnie sprawdzą się jajka ekologiczne, które zawierają znacznie więcej dobroczynnych kwasów Omega 3, wpływających pozytywnie na układ krwionośny i nerwowy, a także na zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Jest niezwykle efektowny i pięknie się prezentuje, zwłaszcza posypany szczypiorkiem, choć jego wykonanie jest bardzo łatwe. Posypany szczypiorkiem, nie potrzebuje żadnych innych dodatków. To idealna propozycja na białkowo tłuszczowy posiłek, który świetnie sprawdzi się dla osób na diecie z niskim indeksem glikemicznym. Ten pomysł na smaczny omlet przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom prostych, ale smacznych dań. Jajka tak podane to dobra alternatywa dla jajecznicy. W tym wypadku całość tworzy zwartą konstrukcję, która tylko lekko ścina się z wierzchu, dzięki czemu potrawa jest lekkostrawna. Omlet najlepiej smażyć bez użycia tłuszcz, dzięki temu jest bardziej zdrowy. Tak przygotowany posiłek spokojnie może stanowić propozycję na śniadanie nawet na diecie redukcyjnej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frittatę ze szparagami, która będzie pyszna, a przy okazji dobra dla zdrowia, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Idealnie sprawdza się właśnie ze szparagami, choć można go zrobić również z innymi warzywami, na przykład ziemniakami. To smaczna opcja na co dzień. Jest niezwykle efektowny i pięknie się prezentuje, zwłaszcza posypany szczypiorkiem, choć jego wykonanie jest bardzo łatwe. W takiej wersji jest naprawdę lekki, zdrowy i niskokaloryczny. Dostarcza sporo białka i mało węglowodanów, dlatego sprawdzi się u osób, które rezygnują ze słodkich posiłków. Jest lekkostrawny, ale wciąż bardzo pożywny. Po jego zjedzeniu jest się sytym przez długi czas. Na pewno docenią go smakosze jajek w każdej postaci.
Alergeny w frittacie ze szparagami
Lista alergenów dla frittaty ze szparagami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze frittaty ze szparagami
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(273g)
Węglowodany
(273g)
Tłuszcze
(273g)
Witaminy
(273g)
Składniki mineralne
(273g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.