Flądra
- Flądra filet (400 g)
- Masło klarowane (40 g)
- Cytryna - 1 średnia sztuka (50 g)
Przepis na flądra krok po kroku
Rybę dopraw solą i pieprzem.
Czosnek zmiażdż nożem.
Na patelni rozgrzej masło klarowane i umieść czosnek.
Podsmaż go przez chwilę.
Umieść rybę na patelni i smaż przez 4-5 minut z każdej strony.
Na patelnię dodaj natkę pietruszki.
Podawaj rybę na talerzu z dodatkiem cytryny.
-
Szczupak
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Karp smażony
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat flądry
Flądra to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Smaczna ryba przygotowana może zostać na wiele różnych sposobów. Ryba smażona na patelni jest bardzo chrupiąca i ma delikatną aksamitną konsystencję w środku. Przepis na flądrę jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: flądra, czosnek, natka pietruszki, masło klarowane, cytryna, sól, pieprz.
Jak zrobić flądrę? Rybę dopraw solą i pieprzem. Czosnek zmiażdż nożem. Na patelni rozgrzej masło klarowane i umieść czosnek. Podsmaż go przez chwilę. Umieść rybę na patelni i smaż przez 4-5 minut z każdej strony. Na patelnię dodaj natkę pietruszki. Podawaj rybę na talerzu z dodatkiem cytryny.
Flądra to ryba morska charakteryzująca się asymetrycznym spłaszczonym kształtem ciała. Flądra zawiera dużą ilość kwasów omega 3, które wpływają bardzo korzystnie na działanie naszego układu krwionośnego. Ryba jest bardzo dobrym źródłem białka będącym podstawowym budulcem naszego ciała. Białko jest potrzebne do syntezy hormonów oraz enzymów w naszym ciele. Ryba jest także świetnym źródłem witamin z grupy B. Witaminy z grupy B są potrzebne do wszelkich przemian metabolicznych w naszym organizmie. Natka pietruszki jest bardzo popularną łatwo dostępną przez cały rok przyprawą. Pietruszka jest dobrym źródłem witaminy C, która wspomaga naszą odporność i wzmacnia naczynia krwionośne. Jest źródłem witamin z grupy B oraz witaminy A i K. Zawiera także minerały takie jak: żelazo, cynk, miedź i wapń. Witamina K jest witaminą, która występuje w roślinach, jak również jest syntetyzowana przez nasze bakterie w jelicie cienkim.
Podsumowując smaczna ryba może zostać usmażona także na oleju. Pyszna ryba sprawdzi się idealnie na obiad dla całej rodziny. Rybę można panierować w mące. Sprawdzony przepis gwarantuje wykonanie najlepszego dania rybnego. Ryba jest dobra do spożycia od razu po przygotowaniu. Smażona ryba może zostać przygotowana także na oleju.
Alergeny w flądrze
Lista alergenów dla flądry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- flądra filet
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
Wartości odżywcze flądry
Flądra to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Ryba świetnie sprawdzi się w diecie osób odchudzających się oraz dbających o linię. Flądrę można także u grillować, będzie zawierała wówczas mniej kalorii.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.