Burak pieczony w folii
Przepis na buraka pieczonego w folii krok po kroku
Buraki dokładnie oczyść i owiń folią aluminiową.
Piecz w temperaturze 180 st. C przez 30-40 min aż do miękkości.
Buraki zostaw w folii.
Ostudzone buraki obierz ze skórki i pokrój na mniejsze kawałki.
-
Sałatka z burakiem
-
Kiszone buraki
-
Buraki zasmażane
-
Zasmażane buraczki
-
Sałatka z buraków i jajka
-
Pieczone buraki
-
Sałatka z kiszonych buraków
-
Surówka z buraków
-
Buraczki z papryką
-
Chłodnik z buraka
-
Carpaccio z buraków
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Krem z buraków
-
Surówka z kiszonych buraków
-
Sałatka z burakami i rukolą
-
Sałatka z gotowanych buraków
-
Sałatka z pieczonym burakiem
-
Surówka z buraczków
-
Buraki do obiadu
Więcej informacji na temat buraka pieczonego w folii
Burak pieczony w folii jest doskonałą bazą zup, surówek i sałatek. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy szukają przepisu na najłatwiejsze przygotowanie tego warzywa.
Przepis na buraki pieczone w folii to świetna opcja na wykorzystanie tego smacznego warzywa w swojej kuchni. Czerwone buraki wciąż są za mało docenianym produktem w kuchni. Zwykle goszczą tylko w barszczu. Warto nieco poszaleć i przygotować je w piekarniku. Z tego przepisu dowiesz się, w jakiej temperaturze je upiec, by były miękkie, ale nie spieczone. Buraki można piec w piekarniku zarówno w całości, jak i pokrojone. Warto wybierać jednak tę pierwszą opcję, gdyż dzięki temu są dużo bardziej uniwersalne. Warzywa te mają naprawdę duży potencjał. Gdy je upieczemy, pozwalamy uwolnić ich naturalną słodycz. Idealnie połączyć je z odrobiną soku z cytryny, a także ulubionymi ziołami. Tak przygotowane warzywa smakują po prostu wybornie.
Jeśli zastanawiasz się jak upiec buraki, w piekarniku to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Dowiesz się z niego jak zrobić buraczki w folii aluminiowej, które smakują wyjątkowo. Nie wiesz, jak upiec buraki? To całkiem proste wystarczy blacha, piekarnik i odrobina cierpliwości. Buraki czerwone to niezwykle zdrowe warzywa, dlatego dobrze je włączyć do codziennej diety. Burak to niskokaloryczne warzywo, bogate w witaminy i składniki mineralne. Mimo że buraki nie są bogatym źródłem żelaza, to wspaniały środek krwiotwórczy. Buraki są więc doskonałym wyborem dla wszystkich osób cierpiących z powodu anemii. Wzbogacenie codziennej diety w buraka pozwala na wyrównanie gospodarki wodnej organizmu, wspiera kości, wzmacnia zęby oraz wspomaga funkcjonowanie mózgu. Burak polecany jest również na diecie osób, które walczą z nadwagą i otyłością, chcą obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz dokucza im zgaga. Warzywo to również wspiera wątrobę. Burak ćwikłowy swoje korzystne właściwości zawdzięcza w głównej mierze dużej zawartości antocyjanów i flawonoidów. Warto więc zadbać o to, by pojawiał się w diecie regularnie. Jeśli nie wiesz, jak włączyć go do menu, skorzystaj z tego przepisu.
Alergeny w buraku pieczonym w folii
Lista alergenów dla buraka pieczonego w folii przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na buraka pieczonego w folii
Wartości odżywcze buraka pieczonego w folii
To zdrowa opcja, dla osób z chorobami układu krążenia.
Energia i białka
(420g)
Węglowodany
(420g)
Tłuszcze
(420g)
Witaminy
(420g)
Składniki mineralne
(420g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.