Surówka z kiszonych buraków
- Buraki kiszone (700 g)
- Ocet balsamiczny (30 ml)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Natka pietruszki (25 g)
- Czosnek (15 g)
- Musztarda (15 g)
- Marchewka (90 g)
Przepis na surówkę z kiszonych buraków krok po kroku
Buraki i marchewkę obierz i zetrzyj na tarce.
W misce wymieszaj ocet balsamiczny, oliwę z oliwek, posiekaną natkę pietruszki, czosnek, musztardę, sól i czarny pieprz.
Gotowym sosem polej warzywa i wymieszaj.
- Surówka z czerwonej kapusty
- Surówka z marchewki
- Surówka z kapusty pekińskiej
- Surówka z kiszonej kapusty
- Surówka z młodej kapusty
- Surówka z selera
- Surówka colesław
- Surówka z marchewki i jabłka
- Surówka z kalarepy
- Surówka z buraków
- Surówka z cukini
- Surówka z selera naciowego
- Surówka z sałaty lodowej
- Surówka z białej kapusty coleslaw
- Surówka z pora i marchewki
- Surówka z białej kapusty z majonezem
- Surówka z kapusty białej
- Surówka z kiszonych ogórków
- Surówki obiadowe
Więcej informacji na temat surówki z kiszonych buraków
Surówka z kiszonych buraków jest wspaniałą opcją dla każdego, kto szuka ciekawej inspiracji na prosty dodatek do dań głównych. Kiszone buraki są pyszne i zdrowe. Warto jej spróbować, zwłaszcza że dzięki tej recepturze ich zrobienie zajmuje tak mało czasu.
Przepis na surówkę z kiszonych buraków jest bardzo prosty, więc spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnych surówek, choć w tej wersji zyskała nieco świeżości. Łączy się z każdym rodzajem mięsa, a także z typowo wegetariańskimi i wegańskimi potrawami. Ma mocny, charakterystyczny smak i zapach. To połączenie słodkich buraków z ostrym czosnkiem i kwaśnym octem. Takie połączenie sprawia, że nie sposób jej sobie odmówić.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z kiszonych buraków, by była smaczna, a przy tym niezwykle ciekawa, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Sprawdzi się nie tylko do obiadu, ale również jako dodatek do kolacji. To pomysł na urozmaicenie swojego repertuaru surówek. Ta jest naprawdę pyszna. To dobra opcja zarówno do dań mięsnych, jak i jarskich. Buraki to naprawdę świetne źródło wielu cennych składników. Zawiera naprawdę sporo witaminy C, która wspaniale wpływa na układ immunologiczny, ale jest też przeciwutleniaczem, który chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dodatkowo to również świetne źródło witaminy B1, dzięki której pozytywnie wpływa na układ krwionośny, mięśniowy, a także na funkcje poznawcze i zapamiętywanie. Buraki zawierają ciemny barwnik, który chroni przed szybkim starzeniem się organizmu, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia nowotworu. Zwiększa również przyswajanie tlenu przez komórki, przez co zapobiega też niedokrwistości. Ciężko przejść obok tej przystawki obojętnie. To zapewne najlepsza i najszybsza warzywna sałatka, o cudownym smaku i wspaniałym, niebanalnym sposobie podania. Kiszone buraki wyróżniają się tym, że nie tylko są smaczne, ale również bardzo zdrowe, to wspaniałe źródło probiotyków, które wspierają działanie całego układu pokarmowego.
Alergeny w surówce z kiszonych buraków
Lista alergenów dla surówki z kiszonych buraków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze surówki z kiszonych buraków
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(226g)
Węglowodany
(226g)
Tłuszcze
(226g)
Witaminy
(226g)
Składniki mineralne
(226g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.