Tartaletki z jabłkami
- Jabłko (450 g)
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Cukier puder (50 g)
- Masło (100 g)
- Śmietanka kremowa 36% (250 ml)
- Cukier puder (30 g)
Przepis na tartaletki z jabłkami krok po kroku
Mąkę wymieszaj z cukrem pudrem i 100 g zimnego masła. Dobrze wyrób, zawiń w kulkę i schowaj do lodówki na 30 min.
Kruche ciasto rozwałkuj i za pomocą foremek wycinaj z niego kółka. Następnie wyłóż ciasto na foremki do tartaletek.
Ciasto przykryj obciążnikami i podpiecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 10 minut.
1 jabłko pokrój w cienkie plasterki, a resztę zetrzyj na tarce.
Śmietankę wymieszaj z cukrem pudrem, cynamonem i tartymi jabłkami.
Masę śmietankową wyłóż na podpieczone tartaletki. Całość udekoruj plasterkami jabłek.
Ciastka piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 25 minut.
Więcej informacji na temat tartaletkek z jabłkami
Tartaletki z jabłkami to wspaniała opcja dla wszystkich miłośników szarlotki. W tej wersji jest równie pyszna. Całość idealnie sprawdzi się na imprezy.
Przepis na tartaletki z jabłkami jest bardzo prosty, dlatego wspaniale sprawdzi się na co dzień. Całość jest prosta, szybka i niezwykle ciekawa. Do przygotowania tego deseru wystarczy tylko kilka chwil.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tartaletki z jabłkami, by były pyszne, a przy okazji naprawdę ciekawe i szybkie, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Najlepiej przygotować wcześniej kruche ciasto i upiec je dzień wcześniej lub kilka godzin przed przygotowaniem nadzienia. Dzięki temu całość będzie znacznie szybsza i bezproblemowa. Kruche ciasto z tego przepisu jest niezwykle smaczne, to ze względu na sporą ilość masła, którą dodaje się do niego. W wersji wegańskiej można zastąpić je margaryną.
To dobra opcja nie tylko dla dorosłych, świetnie sprawdzi się również dla dzieci. Tartaletki z tego przepisu są tak smaczne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. To dobre rozwiązanie również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekami. To doskonały pomysł na pyszne ciastka. Można je również przygotować z jabłkami i kruszonką. Jest to deser do wykonania na szybko, świetne dla zapracowanych. Ciastka są tak łatwe, że poradzi z nim sobie każdy początkujący kucharz. Dużym plusem jest również to, że składają się tylko z kilku produktów, dzięki czemu są bardzo tanie. Głównym składnikiem tego dania są jabłka. Idealnie sprawdzają się odmiany słodkie, z kwaśnym posmakiem. Dzięki czemu cały wypiek jest orzeźwiający i niezbyt mdlący. Jabłka są naprawdę doskonałym wyborem do większości deserów. Oprócz wspaniałych właściwości kulinarnych zawierają również sporo witamin i składników mineralnych. To doskonałe źródło pektyn, które nie tylko dbają o odpowiednie funkcjonowanie układu pokarmowego, ale również zdrowie serca. Są bogate w witaminę C, a także mnóstwo antyoksydantów, dzięki czemu ich włączenie do codziennej diety jest niezwykle pożyteczne.
Alergeny w tartaletkach z jabłkami
Lista alergenów dla tartaletkek z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze tartaletkek z jabłkami
To zdrowy dodatek, jednak nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(113g)
Węglowodany
(113g)
Tłuszcze
(113g)
Witaminy
(113g)
Składniki mineralne
(113g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.