Syrop z czosnku miodu i cytryny
- Miód (120 g)
- Cytryna - 2 średnie sztuki (200 g)
- Czosnek - 2 główki (100 g)
Przepis na syrop z czosnku miodu i cytryny krok po kroku
Do słoika wyciśnij sok z cytryny.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek oraz 300 ml ciepłej wody.
Dodaj miód i dokładnie wymieszaj.
Odstaw słoik na 24 godziny do lodówki.
Po tym czasie przecedź syrop przez sitko.
Więcej informacji na temat syropu z czosnku miodu i cytryny
Syrop z czosnku miodu i cytryny to bardzo dobry pomysł na pyszny sposób na przeziębienie. Prosty przepis wykorzystać można, gdy tylko poczujesz drapanie lub ból gardła. Naturalne składniki mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Domowy syrop nie zawiera konserwantów oraz żadnych substancji o działaniu przeciwbólowym. Przepis na syrop z czosnku, miodu i cytryny jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia syropu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: miód, czosnek, cytryna.
Jak zrobić syrop z czosnku miodu i cytryny? Do słoika wyciśnij sok z cytryny. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek oraz ciepłą wodę. Dodaj miód i dokładnie wymieszaj. Odstaw słoik na 24 godziny do lodówki. Po tym czasie przecedź syrop przez sitko.
Miód jest produktem pochodzenia zwierzęcego, wytwarzają go bowiem pszczoły. Prawdziwy miód nie powinien zawierać dodatku cukru. Miód naturalnie ulega krystalizacji, tylko świeży miód ma płynną konsystencję. Miodu od setek lat używa się w celach leczniczych, ma on właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Niegdyś miodem smarowało się rany, co miało przyspieszać ich gojenie. Spożywanie miodu powoduje wzrost odporności. Cytryna jest owocem tropikalnym pochodzącym z Chin. Jest ona źródłem witaminy C, która jest silnym środkiem antyoksydacyjnym. Chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. Cytryny są także źródłem błonnika regulującego pracę naszych jelit oraz kwasów owocowych, którym cytryna zawdzięcza swój kwaśny smak. Kwaśny smak cytryny wpływa korzystnie na produkcję kwasów żółciowych, dlatego warto je dodawać do potraw, gdyż poprawiają trawienie.
Podsumowując zdrowy syrop wzmacniający nasz organizm podczas przeziębienia świetnie sprawdzi się dla Ciebie i twoich dzieci. Syrop nie należy może do największych ulubieńców wielu osób, lecz jest bardzo skuteczny w początkowej fazie przeziębienia. Syrop jest dobry do spożycia dobę po przygotowaniu. Można go przechowywać w lodówce przez dwa tygodnie. Syropu nie należy zalewać zbyt ciepłą wodą, gdyż spowoduje ona zneutralizowanie substancji czynnych zawartych w miodzie.
Alergeny w syropie z czosnku miodu i cytryny
Lista alergenów dla syropu z czosnku miodu i cytryny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop z czosnku miodu i cytryny
Wartości odżywcze syropu z czosnku miodu i cytryny
Syrop z czosnku miodu i cytryny to źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin. Miód ma jednak wysoki indeks glikemiczny i nie powinny w dużych ilościach spożywać go osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.