Sos malinowy
- Maliny (300 g)
- Cukier puder - 2 łyżki (20 g)
Przepis na sos malinowy krok po kroku
Maliny wsadź do dużej miski i zblenduj dokładnie na gładką masę.
Przełóż maliny do dużego garnka i zalej 1/4 szklanki wody.
Dodaj cukier puder i gotuj sos aż będzie bardzo gęsty.
Gotowy sos przełóż do słoiczka.
Więcej informacji na temat sosu malinowego
Sos malinowy to słodki i pyszny dodatek, który na pewno przypadanie do gustu miłośnikom tych wspaniałych owoców. Najlepiej smakuje latem, gdy można skorzystać ze świeżych malin, które są niezwykle aromatyczne i miękkie. To świetny przepis dla osób, które uwielbiają słodkości, jednak chciałyby wybrać coś zdrowszego i bardziej wartościowego dla organizmu. W takim wydaniu maliny są po prostu fantastyczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos malinowy, który rozpływa się w ustach, a przy tym nie jest zbyt skomplikowany do przygotowania, to ten przepis na pewno skradnie twoje serce. Sos, który z nich powstaje jest naprawdę smaczny, a przy tym bardzo gęsty i kremowy. Idealnie sprawdza się do wszystkich deserów.
Najlepiej smakuje na gorąco, podany zaraz po przygotowaniu. Dzięki temu wszystkie desery, które są z nim podawane są jeszcze smaczniejsze. To dlatego, że zwykle są one zimne, co tworzy wspaniały kontrast dla podniebienia. Można go też podawać na zimno. Po schłodzeniu, jest tak samo kremowy i równie smaczny.
Przepis na sos malinowy jest naprawdę niezwykle prosty i wystarczy kwadrans, by go przygotować od podstaw. Konieczny jest do tego tylko blender i garnek. Choć sos jest bardzo prosty, wcale nie jest banalny. To ze względu na wspaniały słodki smak owoców, które są do niego używane. Maliny pod wpływem ciepła uwalniają więcej olejków eterycznych i smakują jeszcze lepiej. Ze względu na dużą słodycz tych pysznych owoców, wcale nie trzeba używać zbyt dużo cukru. W wersji bardziej fit cukier można też zastąpić słodzikiem.
Jeżeli zastanawiasz się do czego najlepiej pasuje ten słodki sos, to można go dodawać do lodów, do deserów, a także do sernika. Świetnie sprawdzi się również na naleśnikach czy gofrach. Można nim polać słodkie śniadaniowe placuszki czy sałatkę owocową. W wersji dla osób kochających eksperymenty w kuchni można go także przemycić do wytrawnej sałatki czy nawet burgera. Ten sos, choć słodki ma wielorakie zastosowanie.
Najlepiej smakuje w wersji ze świeżych owoców, jednak gdy nie są dostępne można go również zrobić z mrożonych malin. Będzie równie smaczny i gęsty. Ten gęsty sos malinowy świetnie sprawdzi się również dla dzieci, ze względu na wspaniały słodki smak.
Alergeny w sosie malinowym
Lista alergenów dla sosu malinowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos malinowy
Wartości odżywcze sosu malinowego
To zdrowy dodatek, ze względu na dużą ilość antyoksydantów znajdujących się w malinach. Osoby z cukrzycą powinny jednak zamienić cukier na słodzik.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.